SİYASET
Giriş Tarihi : 27-04-2022 10:30   Güncelleme : 27-04-2022 12:52

Uşak Valisi Funda Kocabıyık görevden alındı

İçişleri: Uşak Valisi Funda Kocabıyık, geçici görevle Bakanlık emrine görevlendirildi.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık görevden alındı

NTV'de yer alan habere göre, Uşak Valisi Funda Kocabıyık, geçici olarak merkezde görevlendirildi. Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı bir açıklama yaptı. 

Açıklamada, "Uşak Valisi Funda Kocabıyık geçici görevle İçişleri Bakanlığı emrine görevlendirilmiştir" bilgisi paylaşıldı.

'Merkeze çekilmek' pasif göreve alınmak anlamına geliyor. İçişleri Bakanlığı'nda görevlendirilen valilerin özlük hakları aynı şekilde devam ediyor.

NE OLMUŞTU?

Görevden alınan Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın eşi 25. ve 26. Dönem AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, Gezi Davası'nda verilen mahkumiyet ve tutuklama kararları ile iptal edilen 31 Mart 2019 İstanbul seçimlerinde partisinin aldığı tutumu eleştirdi.

'2019'DA BENZERİNİ BİZ YAPTIK...'

"Tüm hayatımızda CHP'nin 1946'da yaptığı seçim hilesini tenkit ettik. 2019'da İstanbul'da bir benzerini biz yaptık" diyen Hüseyin Kocabıyık, şöyle devam etti: "Hayatımız boyunca Menderes'i ipe çeken zalim hakim ve savcılara lanet okuduk; şimdi onların benzerleri vicdansız hükümler kuruyorlar.

Hukuk dışı kararların hakim ve savcıları bizi, hayatımızı adadığımız ne kadar kutsal değer varsa onları savunamaz hale getiriyorlar. Bu karar sahipleri mazide başardığımız her şeyi yıkıyorlar aslında. Bu yıkıma dur diyecek otorite bellidir ve ondan imdat istiyoruz."

 

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri