23 Nisan Türkiye genelinde soğuk rüzgarlı ve yağmurlu geçecek. İstanbul, rüzgarlı ve yağmurlu, sıcaklık 13 derece olacak. Ankara kuvvetli rüzgarlı, 10 derece ve bulutlu; İzmir bulutlu, hissedilen sıcaklık 16 derece olacak.

23 Nisan için Türkiye’nin büyük şehirleri olan İstanbulAnkara ve İzmir için hava durumu tahminine göre:

  • İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu. Bu sabah saatlerinde kısa süreli ve yerel, gece saatlerinden itibaren ise Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul ve Yalova çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin batı kesimlerinde toz taşınımı bekleniyor.
  • Ankara: Bölge genelinin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin edilmektedir.
  • İzmir: Bölge geneli parçalı ve çok bulutlu geçecek. Bölgenin kuzeyinde ve batı kesimlerinde kısa süreli ve yerel sağanak yağış geçişleri görülecek. Bölge genelinde toz taşınımı bekleniyor. Toz taşınımı sebebiyle yağış alan yerlerde çamur yağışı beklenmektedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden Kuzey Ege'nin güney kesimleri ve güney Ege için fırtına uyarısında bulunuldu. Genel Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, Kuzey Ege'nin güney kesiminde rüzgarın yarın öğle saatlerinden itibaren doğu ve güneydoğudan fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Güney Ege'de rüzgarın yarın sabah saatlerinden itibaren güney ve güneydoğudan fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Fırtınaların çarşamba günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi öngörülüyor.

 

YURT GENELİ SON TAHMİNLER

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize illerinin iç ve yüksek kesimleri, Manisa ve Antalya’nın kuzeybatısı ile gece saatlerinden itibaren Balıkesir, Bursa ve Yalova çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege ile Batı Akdeniz’de toz taşınımı bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının güney, iç ve batı kesimlerde 2 ile 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

23 Nisan günü için İstanbul’da sağanak yağışlı bir hava beklenirken, Ankara’da parçalı ve az bulutlu, İzmir’de ise çok bulutlu bir hava öngörülüyor. Bayram kutlamalarında bu bilgileri göz önünde bulundurarak hazırlıklı olmanızı öneririz.

 

3 Günlük Haritalı Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan 23 Nisan Haritalı Hava Durumu Tahminleri

haritalı hava durumu tahmini
haritalı hava durumu tahmini

haritalı hava durumu tahmini

5 Günlük Haritalı Hava Durumu simgeler