SORU - CEVAP
Giriş Tarihi : 14-06-2022 09:21

e-Okul not girişi ne zaman kapanacak?

e Okul sistemi sayesinde hem öğrenciler hem de veliler karne notlarını önceden öğrenerek Cuma günü sürpriz yaşamak istemiyor.

e-Okul not girişi ne zaman kapanacak?

Öğrenciler yaz tatili için artık geri sayıma geçerken, "e okul ne zaman kapanıyor" sorusuna da yanıt arıyor.

Veliler ve öğrenciler devamsızlık, sınav sonuç, karne not bilgilerini e Okul VBS giriş ile öğrenebiliyor. Okulun son gününün yaklaşması e Okul sayfasında yoğunluğu arttırdı, bu yoğunluk nedeniyle girişlerde aksaklıklar yaşanabiliyor. e Okul sistemi, bakım ve onarım dönemleri dışında kesintisiz olarak hizmet veriyor ancak not girişlerinin karnelerin veriliş tarihi olan 17 Haziran'dan birkaç gün önce kapatılması bekleniyor.

Veliler “e Okul not girişi ne zaman kapanacak?” sorusuna yanıt arıyor ancak kapanış tarihi öğretmenlerin sınavları okuduğu tarihe göre farklılık gösteriyor, not girişlerinin karnelerin veriliş tarihinden birkaç gün önce kapatılacak.

E OKUL NOT GİRİŞİ NE ZAMAN KAPANACAK?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, bakım ve onarım dönemleri dışında kesintisiz olarak hizmet veriyor. Okullarda 2. dönemin bitmesine yakın notların açıklandığı zamanlarda yaşanan yoğunluk nedeniyle girişlerde aksaklıklar yaşanabiliyor. Öğrenciler bu durumu E-Okul VBS'nin kapatıldığı şeklinde yorumluyor. E-Okul, karne döneminde öğrencilerin erişimine açık olmaya devam edecek.

Karne gününün yaklaşmasıyla birlikte VBS not girişinin kapanış tarihine yönelik araştırmalar başladı. Sistemin kapanış tarihi öğretmenlerin yazılı sınavlarını okuduğu tarihe göre farklılık gösteriyor. Ancak not girişlerinin karnelerin veriliş tarihi olan 17 Haziran’dan birkaç gün önce kapatılması bekleniyor.

E-OKUL VBS GİRİŞ EKRANI
 

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri