ATAMA
Giriş Tarihi : 14-09-2022 23:40   Güncelleme : 15-09-2022 09:29

Üç öğretmen sendikasından ortak promosyon eylemi

Eğitim İş Buca Temsilciliği web sitemize yaptığı açıklamada; ''Eğitim İş, Eğitim Sen, Türk Eğitim Sen olarak, Buca ilçesinde görev yapan eğitim çalışanlarının PROMOSYON ÜCRETİ güncellensin talebi Halk Bank tarafından dikkate alınmadığı için Bankaya ilk uyarı olarak yarın sabah maaş hesaplarımızdaki bakiyenin tamamını başka bir bankadaki hesabımıza taşıyacağız'' dedi.

Üç öğretmen sendikasından ortak promosyon eylemi

Eğitim-İş, Eğitim Sen ve Türk Eğitim Sen Temsilcileri, Buca İlçe Milli Eğitim Müdürü ile "PROMOSYON ÜCRETİ GÜNCELLENSİN" içerikli bir toplantı yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürü banka genel müdürlüğü ile görüşüp talebi ileteceğini ifade etti.

Dilekçe karşılığında yarın anlaşmanın tam metnini alacaklar. Anlaşma metni sendikaların hukuk birimlerince incelenecek. Sözleşme iptalinde kayıp kazanç hesabı yapılarak sonuca göre yol alınacak.

 

ÜÇ SENDİKADAN ORTAK UYARI EYLEMİ

Toplantıya katılan Eğitim-İş, Eğitim Sen ve Türk Eğitim Sen Temsilcileri, üç sendika olarak yarın sabah için bir uyarı eylemi yapmayı planladı.

Daha sonra Buca Eğitim Bir Sen yönetimi de bu eyleme destek vereceğini açıkladı.

 

Eğitim İş Buca Temsilciliğinin açıklaması şöyle:
 
Eğitim İş, Eğitim Sen, Türk Eğitim Sen olarak; Buca ilçesinde görev yapan eğitim çalışanlarının PROMOSYON ÜCRETİ güncellensin talebi Halk Bank tarafından dikkate alınmadığı için Bankaya ilk uyarı olarak yarın sabah maaş hesaplarımızdaki bakiyenin tamamını başka bir bankadaki hesabımıza taşıyacağız.

Ortak gücümüzü kullanarak bu süreçte taleplerimiz karşılanana kadar eylemlerimiz devam edecektir.

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri