Eğitim öğretim yılı uzatılacak mı? Bakan Özer açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: 2022-2023 eğitim öğretim yılı 16 Haziran’da sona eriyor. Herhangi bir uzatma yapmayacağız. Yani bu gecikmelere rağmen eğitim öğretimi 16 Haziran’da sona erdireceğiz.

OKUL - 28-03-2023 00:19

Eğitim öğretim yılı uzatılacak mı? Bakan Özer açıkladı

Bakan Özer, burada yaptığı konuşmada deprem bölgesinde eğitim öğretimi yeniden başlatmak için kapsamlı bir çalışma yaptıklarını; bugün itibarıyla Malatya'da 8, Adıyaman'da 5, Kahramanmaraş ve Hatay'da 7 ilçede öğrencilerin okulla buluştuğunu kaydetti. Bu nedenle öğretmen ve öğrencilerin mutlu olduğu yönünde geri bildirimler aldıklarını belirten Özer, şunları söyledi: 

"Bahsetmiş olduğumuz ilçelerimizde yaklaşık 201 bin öğrencimizi de eğitimle buluşturmuş olduk.

6 Şubat tarihinden itibaren şu ana kadar 18,5 milyon öğrencimizi eğitim öğretimle buluşturduk. Geriye kalan öğrencilerimizi de artık bundan sonra Millî Eğitim Bakanlığı olarak açıklama yapmak yerine valilerimize bu yetkiyi vermemizle valilerimiz, illerindeki şartları olgunlaşan ilçelerde artık eğitim öğretimi devreye alacaktır."

Hatay'dan önemli bir duyuruyu paylaşmak istediğini aktaran Özer,

"Bildiğiniz gibi 2022-2023 eğitim öğretim yılı, 16 Haziran tarihi itibariyle sona eriyor. Herhangi bir uzatma yapmayacağız. Yani bu gecikmelere rağmen eğitim öğretimi 16 Haziran tarihinde sona erdireceğiz ama yazın daha sonra açıklayacağımız kayıpların telafisiyle ilgili takviye edici eğitim programlarıyla öğrencilerimizi desteklemeye devam edeceğiz." dedi. 

 

DİĞER HABERLER
İzmir'de 842 okula manevi danışman görevlendirildi. İşte O okullar...

İzmir'de 842 okula manevi danışman görevlendirildi. İşte O okullar...

04-06-2023 - OKUL

Öğrenciler, okul müdürünü sırtlarını dönerek protesto ettiler

Öğrenciler, okul müdürünü sırtlarını dönerek protesto ettiler

03-06-2023 - OKUL