ATAMA
Giriş Tarihi : 09-07-2023 01:41

Yusuf Tekin'den, Sözleşmeli öğretmenlerin aile birliği ve eş durumu açıklaması

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ''Öğretmenler Odası Buluşmaları'' kapsamında Bakanlıkta düzenlenen programda birçok farklı ilden gelen öğretmenlerle bir araya geldi.

Yusuf Tekin'den, Sözleşmeli öğretmenlerin aile birliği ve eş durumu açıklaması

Yusuf Tekin, sözleşmeli öğretmenlerin aile birliği ve mazerete bağlı yer değişikliği taleplerine ilişkin olarak  "Zorunlu hizmet bölgelerinde görev yapan milyonlarca çocuğumuz, öğrencimiz çok kısa sürelerle öğretmen değişikliği yaşayarak büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalıyordu. Bu da eğitimde fırsat eşitsizliğine sebebiyet veriyordu. Biz de bunun üzerine zorunlu hizmet bölgelerinde yaşayan öğrencilerin de fırsat eşitliğinden faydalanıp mağduriyet yaşamaması için belli bir süre, yani bir kademeyi atlayacak şekilde çalışmalarını tamamlamalarını istedik." ifadelerini kullandı.

Zorunlu hizmet bölgelerinde yaşayan öğrencilerin eğitimde fırsat eşitliği ve adalet ilkesi kapsamında haklarını korumaya devam edeceklerini vurgulayan Tekin, öğrencileri hiçbir şekilde mağdur etmeden bu bağlamda öğretmenlerin bu konudaki talep ve beklentilerini dikkate aldıklarını ve öğretmenlere her türlü desteği vereceklerini kaydetti.

Tekin, hem öğretmelerin hem de öğrenci ve velilerin hukukunu korumaya devam edeceklerini ifade etti. (MEB)

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri