ÖĞRETMEN
Giriş Tarihi : 24-04-2022 18:50

Nisan ayı ek ders ücretleri geç ödenebilir!

Nisan ayı ek ders ücretleri bayramdan dolayı geç ödenebilir.

Nisan ayı ek ders ücretleri geç ödenebilir!

Öğretmenlerin nisan ayı ek ders ücretleri ödemeleri Ramazan Bayramı öncesinde mi yoksa sonrasında mı yapılacak?

Öğretmenlerin ek ders ücretlerini her ayın 1'inden başlayıp ilgili ayın sonuna kadar hesaplayan ve takip eden ayın ilk haftasında ödeme yapan il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri 2022 yılı nisan ayı ek ders ücretlerini ne zaman ödeyecek? Ek ders ücretleri bayramdan önce ödenecek mi? Bayram öncesi ödenmeyen ek dersler ne zaman ödenecek? Bayram tatili sürecinde ek ders ödemesi yapılabilir mi? gibi ve benzeri sorular gündemi meşgul etmektedir.

Nisan ayında hesaplanan ek ders ücretleri normal şartlar altında 2 Mayıs günü başlayan hafta içerisinde ödenmesi gerekmektedir. Ramazan Bayramı'na denk gelen 2, 3 ve 4 Mayıs günlerinde ödeme yapılamayacağı için en erken 5 Mayıs 2022 tarihinde ödeme yapılacaktır. Şayet Ramazan Bayramı tatili 5 ve 6 Mayıs tarihlerinin birleştirilmesiyle birlikte 9 güne çıkarılırsa öğretmenlerin nisan ayı ek ders ödemeleri en erken 9 Mayıs 2022 tarihinde olacaktır.

Dolayısıyla il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin devreye girmesi ve anlaşma yapılan bankalarla görüşülerek öğretmenlerin 2022 yılı nisan ayı ek ders ücretlerinin en geç 29 Nisan 2022 Cuma günününe kadar öğretmenlere ödenmesi sağlanmalıdır.

Kaynak: ogretmenmeb.com
 

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri