TÜRKİYE YÜZYILI MAARİF MODELİ DEĞİŞEN ÖĞRETİM PROGRAMLARINI İNCELEME FORMU (EK-2 ) AÇIKLAMALAR

Bu form, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli kapsamında öğretim programı değişen her bir alan için o alanın zümre öğretmenleri tarafından doldurulacaktır. (word belgesi olarak elektronik ortamda doldurulmasında fayda var)

Öğretim programı değişen 6 dersin her bir branşına ait tüm zümre öğretmenlerinin elektronik ortamda word belgesi olarak doldurduğu bu ek -2 formu; sonrasında o branşın zümre başkanına en geç 27 Haziran 2024 tarihine kadar teslim edilecektir. Branş zümre başkanı ise formlarda yer alan değerlendirmeleri birleştirip 28 Haziran 2024 tarihi mesai bitimine kadar veri.meb.gov.tr adresine işleyecektir.

Öğretim programı değişmeyen (6 dersin dışındaki branşlar) branş öğretmenleri bu formu (ek-2) doldurmayacak olup onlar sadece genel değerlendirme formu olan ek-1 formunu elektronik ortamda doldurup (word belgesi olarak) okul zümre başkanına 27 Haziran 2024 tarihine kadar teslim edecektir. Okul zümre başkanı ise tüm öğretmenlerden gelen formları birleştirip 28 Haziran 2024 tarihi mesai bitimine kadar veri.meb.gov.tr adresine işleyecektir.

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Ortak Metni İnceleme Formu Ek-2 (Word) boş formu indirmek için tıklayınız

 

Ek-2 Doldurulmuş Form Örnekleri:

İlkokullar için doldurulmuş form örneklerl

Ortaokullar için doldurulmuş form örneklerl

* Liseler için doldurulmuş form örneklerl

 

EK-2 Formu doldurulurken nelere dikkat edilecek?

Mesleki çalışmanın çarşamba ve perşembe günü alanında program değişikliği olan öğretmenlerimiz il/ilçe milli eğitim müdürlerimizin yapacağı planlama doğrultusunda eğitim bölgesi düzeyinde zümre halinde program değerlendirmesi yapıp Ek-2 forma işleyeceklerdir. Bu aşamada da bireysel değerlendirme talep edilmemiştir.

Her eğitim bölgesinin zümre başkanları zümrede yer alan öğretmenlerimizin ortak kanaatini forma yansıtacaktır. EK-2 Formun perşembe akşamında kadar doldurulması beklenmektedir.

Alanında program değişikliği olmayan öğretmenler ise çarşamba ve perşembe günlerinde kendi okullarında bağlı oldukları genel müdürlüğe göre belirlenen çalışmaları yürüteceklerdir.

Ek1 ve Ek2 formu öğretmenlerimiz tarafından tek tek doldurulmayacak, okul veya zümre bazlı, tek form olarak çalışmaya katılan öğretmenlerimizin ortak değerlendirmelerini yansıtacak şekilde doldurulacaktır.