SENDİKA
Giriş Tarihi : 28-04-2023 19:26   Güncelleme : 28-04-2023 20:28

Okulunun hasarlı olduğu açıklaması basında yer alan öğretmene ceza verilmişti. O ceza kaldırıldı

Görev yaptığı okul olan Namık Kemal İlkokulu binasının hasarlı ve eğitim öğretime uygun olmadığı, bununla ilgili bilirkişi raporları olduğunu beyan ederek açıklama yapan Eğitim İş yöneticisi öğretmen Burak ATASEFA'ya kınama cezası verilmişti. Eğitim-İş İzmir 1 Nolu Şube verilen cezayı mahkemeye taşıyarak kadırılmasını sağladı. İşte detaylar...

Okulunun hasarlı olduğu açıklaması basında yer alan öğretmene ceza verilmişti. O ceza kaldırıldı

İşte Öğretmen Burak ATASEFA'nın GuncelEgitim.com'a yaptığı açıklama: 

Geçen sene Mart ayında çalıştığım okul olan Namık Kemal İlkokulu binasının hasarlı ve eğitim öğretime uygun olmadığı, bununla ilgili bilirkişi raporları olduğunu beyan ederek basın açıklaması yaptım. Daha sonra hakkımda soruşturma açıldı.

Yaptığım basın açıklamasının Cumhuriyet Gazetesinde de haber olmasıyla birlikte Bakanlık müfettişi ifademi aldı ve kınama cezası verildi.

Cezanın kaldırılması için İl Disiplin Kuruluna itiraz ettik ancak itirazımız reddedildi. Bunun üzerine dava açtık. Ve yapılan yargılama sonucunda davayı kazandık ve cezanın iptaline karar verildi.

Verilen hukusuz ceza, Şube hukuk sekreterliğimiz ve sendika avukatımızın çabalarıyla kaldırılmıştır. Davayı kazanmamızda emeği geçenlere teşekkür ederim.

Guncelegitim.com

 

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri