ATAMA
Giriş Tarihi : 22-08-2022 15:25   Güncelleme : 22-08-2022 15:50

Öğretmenler 2. il dışı atama yapılmasını istiyor

Yaz tatili döneminde öğretmenlerin isteğe bağlı iller arası yer değiştirme başvuruları sonuçlandırıldı. Ancak kontenjanların yetersizliği sonucu yer değiştiren sayısının sınırlı kalması ikinci bir il dışı atama zorunluluğu doğurdu.

Öğretmenler 2. il dışı atama yapılmasını istiyor

Kontenjan azlığından dolayı il dışı mağduru öğretmenler ikinci il dışı atama yapılmasını istiyor. Öğretmenlerin sesine ses olalım.

Öğretmenlerin 2021 il dışı yer değiştirmelerinin yapılmasının ardından açılan kontenjanların yetersizliği, 2. il dışı atama isteğini doğurdu.

İl dışı atama sonuçları 1 Ağustos 2021 tarihinde açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığının önceki yıllarda öğretmenlerin taleplerine sessiz kalmayarak ikinci defa il dışı hakkı verdiği yıllar olmuştu.

Bu senede öğretmenler MEB’e çağrıda bulunarak ikinci kez iller arası yer değiştirme tayin hakkı istemektedir. İl dışı atamalarından sonra dolayısıyla bazı okul ve kurumlar atandığı yere gitmeyen öğretmenler var ve özelikle özür grubu atamalarından sonra Öğretmenler de haklı olarak 2. il dışı tayinlerinin yapılmasını istiyor.

Bütün bunlarla birlikte büyük bir kitle de yer değiştiremedi. Özellikle bazı branşlarda tercih edilebilecek il ve okul sayısı oldukça sınırlı tutuldu. Hizmet puanı çok yüksek olmayan öğretmenler yer değiştiremedi. Tayini çıkmayan öğretmenler bakanlıktan 2. il dışı atamalarının yapmasını istiyor...

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri