1 Ocak 2024 Sonrası Öğretmenlerin ve Okul Müdürlerinin Alabileceği ve Alamayacağı Ek Ders Ücretleri Tablosu

2024 ve 2025 yıllarını kapsayan Toplu Sözleşme Sonrası 1 Ocak 2024’ten itibaren hangi ek ders ücretlerini alacağı hangilerini alamayacağı; hangi ek derslerinin ise artacağını Eğitimci Yazar Sedat DEĞER hazırlamış olduğu tek bir tablo üzerinde gösterdi.

Okul müdürlerinin çıktısını alıp ek ders hesaplarken ihtiyaç duyduğu her an bakabileceği ve 2024 yılındaki artan veya değişen ek ders ücretleri dahil tüm ek ders kalemlerinin yer aldığı tablo hazırlandı…

1 Ocak 2024 yılından itibaren uygulanmaya başlayacak olan ve 2024 ile 2025 yıllarını kapsayan; okul müdürleri ile öğretmenlerin de ek ders ücretlerinde önemli iyileştirmeleri içeren 7. dönem toplu sözleşmenin resmi gazetede yayımlanmasından sonra merak edilen soruların başında 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren okul müdürleri ile öğretmenlerin en güncel hali ile hangi ek ders ücretlerini alabileceği hangilerini ise alamayacağı hangilerinde ise artış olduğu gelmektedir.

Bu sorunun cevabını alabilmek için en güzel yöntem, 7. dönem toplu sözleşmeye göre 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren artacak veya ilk kez verilmeye başlanacak olan ek ders ücretlerinin tek bir tabloda gösterilmesidir.

Bu şekilde artacak veya ilk kez verilmeye başlayacak olan ek ders ücretlerini içeren bilgilere ise Eğitimci Yazar Sedat DEGER’in hazırlamış olduğu tabloda yer verdiğini gördük.

Toplu Sözleşme Sonrası 2024'de Müdür ve Öğretmenlerin alabileceği ve alamayacağı Ek Ders Ücretlerini İçeren Tablo;