ÖĞRETMEN
Giriş Tarihi : 31-08-2022 00:52   Güncelleme : 31-08-2022 01:53

MEB'den yaz kurslarında hizmet puanı verilmesi konulu yazı

Milli Eğitim Bakanlığı, yaz okulları kapsamında açılan kurslarda da fiilen ders okutan veya yönetim görevini yürüten eğitim kurumu yöneticisi ve öğretmenlerin hizmet puanlarına, her ay için 0,5 puan ekleneceğine ilişkin görüş belirtti.

MEB'den yaz kurslarında hizmet puanı verilmesi konulu yazı

Yaz okulunda görevli öğretmen ve yöneticilere ek hizmet puanı verilir mi? 

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 11.08.2022 tarihli ve 55071187 sayılı yazısı:

Konu: Yaz Okulu Hizmet Puanı

2021-2022 eğitim öğretim yılı yaz döneminde açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları ve Yaz Okullarında görev alan öğretmenlere hizmet puanı verilip / verilmeyeceği ve hizmet puanı verilecek ise MEBBİS’te işlenecek kısım konusunda tereddüte düşüldüğü ile ilgili ilgi (ç) yazınız incelenmiştir.

Bu bağlamda, Destekleme ve Yetiştirme Kursları ilgi (a) Yönerge ve ilgi (b) Kılavuz hükümlerince yapılmakta olup ilgi (c) Yönetmeliğin 2. maddesinin 5. bendinde: “Millî Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi ve İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) kapsamında fiilen ders okutan veya yönetim görevini yürüten eğitim kurumu yöneticisi ve öğretmenlerin hizmet puanlarına, bu kapsamda görev yaptıkları her ay için 0,5 puan eklenir.” hükmü yer almaktadır.

Yaz okulları kapsamında açılan kurslar da Destekleme ve Yetiştirme kursu kapsamında açıldığından ilgi (c) yönetmelik kapsamında değerlendirilebileceği mütalaa edilmektedir.
Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Serkan KOCABAŞ
Bakan a. Daire Başkanı
 

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri