ÖĞRETMEN
Giriş Tarihi : 30-08-2022 21:07   Güncelleme : 31-08-2022 02:52

Gözaltına alınanlar öğretmenler serbest bırakıldı

Özel Sektör Öğretmenler Sendikası üyelerinin Ankara’da, taban maaş hakkı ve temel talepleriyle ilgili açıklama yapmasına polis izin vermedi. Polis gruba biber gazıyla müdahale etti, arbede yaşandı. Gözaltına alınan öğretmenler oldu. Sosyal medyada olayın yankı bulmasının ardından gözaltına alınanlar öğretmenler serbest bırakıldı.

 Gözaltına alınanlar öğretmenler serbest bırakıldı

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası üyeleri, taban maaş hakkı ve temel taleplerini dile getirmek için Türkiye'nin dört bir yanından Ankara'ya geldi.

Sendika üyeleri daha sonra taleplerini Milli Eğitim Bakanlığı'na iletmek için bakanlık binasına doğru yürüyüş gerçekleştirmek istedi. Ancak sendika üyelerine polis izin vermedi. Öğretmenlerle polis arasında arbede yaşandı.

Polisin müdahalesinin ardından grup, Madenci Anıtı önünde açıklama yapmak istedi. Ancak polis, grubun bu talebine de izin vermedi. Polis gruba biber gazı sıkarak dağıtmaya çalıştı.

 

Gözaltına alınanlar öğretmenler serbest bırakıldı

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası, polis müdahalesi sonrası gözaltına alınan sendika üyelerinin serbest bırakıldığını duyurdu. Serbest bırakılan öğretmenlerin fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşan sendika, “Arkadaşlarımız serbest bırakıldı. On binlerce özel sektör öğretmenin haysiyet ve emek mücadelesini omuzladık. Çok coşkuluyuz. Mücadelemiz, dostluğumuz büyüyecek. Geri adım atmak yok” paylaşımında bulundu.

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri