MEB
Giriş Tarihi : 21-11-2023 16:40   Güncelleme : 21-11-2023 19:44

MEB'den anket: Ara tatillere devam edilsin mi?

MEB, ara tatilin sona erdiği 20 Kasım’da öğretmen, öğrenci ve veliler tarafından değerlendirilmek üzere hazırlanan ara tatil anketini erişime açtı.

MEB'den anket: Ara tatillere devam edilsin mi?


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ara tatil değerlendirme anketi hazırlandı.

Öğretmen, öğrenci ve velilerin, Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) üzerinden katılabildikleri ankette, geride kalan ara tatilin nasıl geçtiğine yönelik sorular bulunuyor. Önümüzdeki yıllarda ara tatil uygulamasına devam edilip edilmeyeceğine ilişkin alınacak olan kararda, anket sonuçları üzerinden yapılacak analizin etkili olması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, geçtiğimiz ay ara tatilin kaldırılmasına yönelik sorulan soruya yaptığı açıklamada, “Öyle bir şey yok. Velilerden, öğretmenlerden, öğrencilerden böyle bir talep gelirse bakarız” demişti.

Bu açıklamanın ardından MEB, ara tatilin sona erdiği 20 Kasım’da öğretmen, öğrenci ve veliler tarafından değerlendirilmek üzere hazırlanan ara tatil anketini erişime açtı.

‘Ara Tatil Uygulamasına İlişkin İzleme ve Değerlendirme Çalışması’ anketlerine, 10 Aralık’a kadar aşağıdaki adreslerden  ulaşılabilecek.

* Öğretmen anketi için tıklayınız

* Öğrenci anketi için tıklayınız

* Veli anketi için tıklayınız

Anketi dolduracakların TC kimlik numaralarını ve doğrulama kodunu yazarak sisteme giriş yapmaları gerekmektedir

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri