GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-06-2023 13:59   Güncelleme : 12-06-2023 14:06

İki memura, sosyal medya paylaşımları nedeniyle soruşturma açıldı

Çanakkale’de, sosyal medya hesabından ‘Meclis’te Hizbullah istemiyoruz’ diyen, aynı zamanda zamları eleştiren ve açığa alınan memurla ilgili Eğitim-İş Sendikası, konuyu yargıya taşıyacaklarını belirtti.

İki memura, sosyal medya paylaşımları nedeniyle soruşturma açıldı

Çanakkale’nin Çan ve Bozcaada ilçesinde görevli iki memura, sosyal medya paylaşımları nedeniyle soruşturma açıldı. Soruşturma sonucunda bir memur açığa alındı.

Duvar’dan Seçkin Sağlam’ın haberine göre paylaşımlarında, ‘Meclis’te Hizbullah istemiyoruz’ diyen, aynı zamanda zamları eleştiren ve açığa alınan memurla ilgili Eğitim-İş Sendikası, konuyu yargıya taşıyacaklarını belirtti.

“AÇIĞA ALMA KEYFİ BİR UYGULAMADIR”

Uygulamanın hukuksuz olduğunu ifade eden Eğitim İş Sendikası yetkilileri, “Bu keyfi uygulamanın hukuki bir karşılığı yok. Üyemiz tamamen günlük yaşamla ilgili paylaşımlarda bulunmuş, görevi ile ilgili paylaşım yapmamıştır. Kaldı ki, delil karartma gibi bir durum söz konusu değildir. Soruşturma açığa almadan da yürütülebilirdi. Dolayısıyla açığa alma işlemi keyfi bir uygulamadır” dedi. Eğitim-İş yetkilileri, ‘Meclis’te Hizbullah istemiyoruz’ talepli sloganın suç olamayacağını ifade etti.

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri