MEB
Giriş Tarihi : 18-04-2023 12:36

Dersliklere 45 bin yeni akıllı tahta kurulacak!

Millî Eğitim Bakanlığından yapılan açıklmada 2023 yılı sonuna kadar 45 bin yeni etkileşimli tahtanın dersliklere kurulmasıyla birlikte sayının 620 bine ulaşacağı belirtildi.

Dersliklere 45 bin yeni akıllı tahta kurulacak!

Millî Eğitim Bakanlığınca okulların teknolojik imkânlarını geliştirmek için yürütülen çalışmalar artarak devam ediyor. 
 
Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, eğitim öğretim süreçlerinin teknolojik altyapıyla desteklenmesinin eğitimde fırsat eşitliği hedefine ulaşmada önemli bir unsur olduğunu belirterek "Teknoloji destekli öğrenme için etkileşimli tahta, farklı öğrenme türlerine sahip öğrencilerin gelişimine destek verirken öğrenmeyi daha kalıcı hâle getiriyor. Ayrıca öğretmenin anlatım ve uygulama seçeneklerini de artırıyor." dedi.
 
Özer şunları söyledi: Örgün eğitim veren tüm devlet okullarımızda, dersliklere kurulumu tamamlanan etkileşimli tahta sayısı Nisan 2023 itibarıyla 560 bine ulaştı. Teslim süreci devam eden 15 bin etkileşimli tahtanın kurulumu haziran ayında tamamlanacak ve sayı 575 bine çıkacak. Ayrıca alım işlemleri devam eden 45 bin etkileşimli tahtanın 2023 yılı sonuna kadar kurulumunun tamamlanması planlandı. 45 bin etkileşimli tahtanın kurulumu tamamlandığında tahta sayısı 620 bine ulaşacak ve böylece proje kapsamında olup aktif olarak kullanılan tüm dersliklerde etkileşimli tahta kurulumu tamamlanmış olacak.
 
Özer, 2023 yıl sonu itibarıyla ülke genelinde örgün eğitim veren devlet okullarındaki tüm dersliklerde etkileşimli tahta kurulumu planlandığı gibi tamamlandıktan sonra yeni açılan okulların ihtiyacını karşılamak üzere etkileşimli tahta alımına da devam edileceğini kaydetti. (MEB)

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri