SİYASET
Giriş Tarihi : 10-05-2022 22:22

Bakan Bilgin: Çalışanlarımızı enflasyon tahribatından koruyacağız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, hükümetin çalışanları ve emeklileri enflasyonun tahribatından koruyacak çalışmalarının olduğunu belirtti.

Bakan Bilgin: Çalışanlarımızı enflasyon tahribatından koruyacağız

Bakan Bilgin 3600 ek göstergeye ilişkin olarak "Kamu personelinin 3600 ek gösterge için en kapsamlı düzenleme yapacağımızı ifade etmek isterim, bu ayın sonunda bitirmiş olacağız. Ayrıntısını o gün paylaşacağız" dedi.

TAHRİBATTAN KORUYACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ve diğer düzenlemelerle dar gelirlilerin alım gücünü biraz daha iyileştireceğiz" ifadelerine ilişkin değerlendirmelerinin sorulması üzerine Bilgin, Memur ve memur emeklilerine enflasyon farkının ödeneceğini, emeklilerin ise gerçekleşen 6 aylık enflasyon oranında Zam alacaklarını hatırlattı.

Hükümet olarak çalışanları, emeklileri enflasyonun tahribatından koruyacak çalışmaların olduğunu belirten Bakan Bilgin, haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte çalışmaya ilişkin yol haritasını belirleyeceklerini kaydetti.

Son günlerin en çok merak edilen başlığı olan enflasyon farklarıyla ilgili Erdoğan da yılın ikinci altı ayına işaret ederek, "Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ve diğer düzenlemelerle dar gelirlilerin alım gücünü biraz daha iyileştireceğiz" demişti.

Memur ve memur emeklilerine toplu sözleşmede aldıkları zam oranı, ilk 6 aylık enflasyon oranının altında kalması halinde enflasyon farkı ödeniyor.

"ÇALIŞANLARIMIZA DÖNÜK KORUYUCU POLİTİKALARI DEVREYE SOKMAK DURUMUNDAYIZ"

Enflasyon sorununu aşacak çeşitli iktisat politikaları uygulanıyor. Enflasyonun karşısında özellikle çalışanlarımızı emekçilerimizi ve kamu personelleri, emeklileri koruyacak tedbirleri almak zorundayız. Politikalar enflasyonu belli bir müddet içinde kontrolü alacak. Önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak gelişmelere bağlı olacak. Çalışanlarımıza dönük koruyucu politikaları devreye sokmak durumundayız. Önümüzdeki 6 aylık enflasyon değerlendirmesini yaptığımız zaman çalışanlarımızı, emeklimizi enflasyon karşısında koruyacak kapsamlı düzenlemeler yapılacak.

 Erdinç Çelikkan / Hürriyet

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri