ATAMA
Giriş Tarihi : 18-10-2021 10:57   Güncelleme : 22-02-2022 12:57

Alan Değişikliği Ne Zaman Yapılacak? Öğretmenler Açıklama Bekliyor

Diplomaya dayalı alan değişikliği bekleyen öğretmenler, alan değişikliği açıklaması bekliyor.

Alan Değişikliği Ne Zaman Yapılacak? Öğretmenler Açıklama Bekliyor

ALAN DEĞİŞİKLİĞİ NE ZAMAN YAPILACAK?

ÖĞRETMENLER AÇIKLAMA BEKLİYOR

Bizler, "Diplomaya Dayalı Alan Değişik değişikliği" yapmak isteyen öğretmenleriz. Yıllarca bu yasal hakkımız için çok bekledik ve mücadele ettik. Nihayet son yıllarda bu hakkımıza kavuştuk. Ancak, her yıl belirsizlik yaşamak gibi bir problemimiz var. Bunun da en büyük nedeni, atama takviminde yer almıyor olmamız. Bu yüzden bakanlığa sürekli sosyal medyadan ulaşmaya çalışıyoruz. Ancak yanıt alamıyoruz. 2021 yılı döneminde de aynı takvim sorununu yaşıyoruz.

Öğrenmek istediğimiz konu şu:

"Diplomaya Dayalı Alan Değişikliği ne zaman yapılacak?"

Maalesef bu basit sorunun yanıtını kimseden alamıyoruz. Herhangi bir ayrıcalık peşinde değiliz. Sadece, zaman konusunda bilgi edinmek istiyoruz.

Bakanlık bu sorumuza yanıt verirse çok mutlu olacağız.

ATAMA TAKVİMİNDE RUTİN OLARAK YER ALMAK İSTİYORUZ

MEB Personel Genel Eski Müdürü Sayın Hamza Aydoğdu, alan değişikliği bekleyen öğretmenleri temsilen kendisiyle görüşmeye gelen öğretmenlere, "her yıl rutin olarak diplomaya dayalı alan değişikliğinin yapılacağı" müjdesini vermişti. Bizler bu çerçevede, alan değişikliğinin bir takvime bağlanarak, her yıl düzenli olarak yapılmasını, sürekli tartışılan ve beklenti oluşturan bir konu olmaktan çıkarılmasını talep ediyoruz.

KONTENJANLAR ARTTIRILSIN

- Sayımızın çok az olmasına rağmen, açılan kontenjanların sınırlı ve orantısız dağılımı, hayal kırıklığı ve mağduriyet yaratmaktadır. Geçen yıl ön başvuru sürecinde, il müdürlüklerinden bakanlığa gönderilen öğretmen ihtiyacının çok az bir kısmı sisteme yansıtıldığı için, alan değişikliği taleplerine istenilen oranda cevap verilmemişti. Bu durumun da önemle dikkate alınmasıni istiyoruz.

SENDİKALARDAN DESTEK BEKLİYORUZ

Önceki dönemlerde Alan Değişikliği konusunda sendikalar bize çok destek vermişti. Alan değişikliğinin yapılmasında katkıları olmuştu. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bu yıl da aynı desteği görmeyi bekliyoruz.

BAKANLIĞIMIZDAN BEKLENTİLERİMİZ:

- "Alan Değişikliği ne zaman yapılacak?" Bir açıklama bekliyoruz.

-Rutin olarak "Atama Takvimi" içinde yer almak istiyoruz.

-Tüm normların ve kontenjanların başvuru sistemine yansıtılmasını istiyoruz.

DİPLOMAYA DAYALI ALAN DEĞİŞİKLİĞİ BEKLEYEN ÖĞRETMENLER

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri