SENDİKA
Giriş Tarihi : 13-10-2022 15:58

Açlık sınırındaki öğretmen maaşlarına ek zam ve vergi dilimi düzenlemesi istiyoruz

Eğitim gücü Sen: Eğitim çalışanlarının alım gücünü destekleyecek biçimde ek zam ve vergi dilimi düzenlemesi talep ediyoruz.

Açlık sınırındaki öğretmen maaşlarına ek zam ve vergi dilimi düzenlemesi istiyoruz

Öğretmenlik mesleğinin itibarının korunmasını kendine görev bilen Eğitim Gücü Sen, ÖMK'nın ihtiyaca yanıt verecek bir meslek kanunu olmayacağını taslak aşamasından itibaren her platformda vurgulamış, ÖMK ve kariyer basamakları sistemiyle ilgili yasal işlemleri de ilk günden başlatmıştır.

Öğretmenlerin özlük haklarını, görev ve sorumluluklarını, çalışma koşullarını, atama, yer değiştirme ve emeklilik usullerini belirlemeyen, meslek etiği, mobbing ve şiddet konusunda öğretmeni korumayan Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun revize ve sınav esaslı kariyer basamakları sisteminin iptal edilmesi şarttır.

Bunun yanı sıra eğitim çalışanları geçim derdine düşmüş, mevcut ekonomik koşullar altında eğitim çalışanlarının maaşlarına, enflasyon farkına ek olarak zam yapılması elzem olmuştur.

Eğitim çalışanlarının alım gücünü destekleyecek biçimde ek zam ve vergi dilimi düzenlemesi talep ediyoruz.

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Ege Bölge Temsilciliklerimiz “Kanunla Değersizleştirilen Öğretmenler Geçim Derdinde” başlığıyla Öğretmenlik Meslek Kanunu ve kariyer basamakları sistemi başta olmak üzere ek zam ve vergi dilimi düzenlemesi talebi ile İzmir'de basın açıklaması düzenleyecektir. 

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri