YUSUF TEKİN
Giriş Tarihi : 09-07-2023 01:50

Yusuf Tekin: Zorunlu bir durum olmadıkça uzaktan eğitime karşıyım

Bakan Yusuf Tekin: ''Zorunlu eğitim çağında ihtiyaç olmadıkça, zorunlu bir durum ortaya çıkmadıkça uzaktan eğitime karşıyım, bunu açık söylüyorum.'' değerlendirmesinde bulundu.

Yusuf Tekin: Zorunlu bir durum olmadıkça uzaktan eğitime karşıyım

Tekin, uzaktan eğitime ilişkin bir soru üzerine "Dediğim gibi öğretmen, eğitimin asli unsurudur. Bir öğretmen öğrenciye yeri geldiği zaman anne, yeri geldiği zaman ağabey, kardeş olur. 'Bunu ekrandan yapacağız.' demek bana doğru gelmiyor. Ben ilkesel olarak zorunlu eğitim çağında ihtiyaç olmadıkça, zorunlu bir durum ortaya çıkmadıkça uzaktan eğitime karşıyım, bunu açık söylüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Yusuf Tekin, öğretmenleri cumhuriyetin 100. yılında yapılacak çalışmalara da destek vermeye çağırarak "Arkadaşlar, cumhuriyetimizin 100. yılı dolayısıyla çok ciddi bir etkinlik süreci yürütmek istiyoruz. Bunu bir festival havasında yürütmek istiyoruz. Dolayısıyla bütün öğretmenlerimizin yüz yıllık eğitimle ilgili düşüncelerini, kanaatlerini, bu konuda katkı vermelerini bekliyoruz." ifadelerini kullandı. (MEB)

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri