GÜNCEL EĞİTİM
Giriş Tarihi : 05-09-2023 11:26

Yusuf Tekin: Müfredat süreci canlı ve dinamik bir hale getirilecek

Öğretmenlerle buluşmalarında, müfredatta bazı derslerin ağırlığı ve diğer hususlarla ilgili öneriler geldiğini dile getiren Tekin, "Bunlar bize ulaştıkça da Talim Terbiye Kurulu Başkanlığımızla gündeme alarak müfredat sürecini canlı, dinamik bir hâle getirmiş olacağız." ifadesini kullandı.

Yusuf Tekin: Müfredat süreci canlı ve dinamik bir hale getirilecek

Öğretmenlerden taleplerini dile getiren Tekin, şunları kaydetti:

"Sizlerden istirhamım, yeni eğitim öğretim yılında geçmiş 100 yılının birikimiyle gelecek 100 yılı Türkiye Yüz yılı hâline getirecek bir sürecin içinde hep beraber bulunmamız. Bunun karşılığı şudur: Hem cumhuriyetin 100. yılını görkemli ve samimi bir şekilde kutlamak hem de bu kutlamalar esnasında önümüzdeki yüzyılın planlarını, projeksiyonunu çizmek ve önümüzdeki yüzyılın ana gücünün Türkiye ve Türk milleti olacak şekilde hep beraber üstümüze düşeni yapmak istiyoruz. İnşallah önümüzdeki yüzyılı hep beraber, Türkiye yüzyıl hâline getirir ve çocuklarımızın, torunlarımızın cumhuriyetin ikinci yüzyılını kutlarken göğüslerini kabartarak, gururlanarak kutladıkları bir dönemi biz de kendilerine yaşatmış oluruz."

 

Bakan Tekin, okul bahçelerinin çocukların dijital bağımlılıktan, bilgisayar oyunlarından ya da benzeri sosyal medya platformlarından uzaklaştıkları, gönüllerince vakit geçirdikleri, fiziksel aktivite yaptıkları, bu tür bağımlılıklardan uzaklaştıkları birer ortam olarak hep beraber yeniden dizayn edilmesini istedi.

 

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri