Dünya üzerinde 1,5 milyardan fazla kullanıcısı olan WhatsApp gün geçtikce insanların hayatını kolaylaştırmaya yönelik güncellemeler yayınlama devam ediyor.

Sosyal mesajlaşma ve konuşma uygulaması WhatsApp yayınladığı güncellemeler sayesinde kullanıcıların daha iyi bir deneyim kazanmasını sağlıyor. Meta bünyesinde çalışmalarına devam eden WhatsApp, grup sohbetleri içerisinde yeni bir özelliği açıkladı. Yayınlanan güncelleme ile birlikte artık grup konuşmalarında bulunan yalnızca belirlş insanlar sessize alınabilecek.

 

WHATSAPP'IN YENİ SUSTURMA ÖZELLİĞİ

WhatsApp, kullanıcıların grup sohbetinin bir parçası olan belirli kişileri susturmasına veya mesaj atmasına izin veren bir güncelleme yayınladı.

Bu özellik çok talep edildi ve Meta WhatsApp Başkanı William Cathcart tarafından açıklandı. Yapılan açıklamayı Twitter üzerinden paylaştı, bu sayede kullanıcılar artık grup görüşmeleri esnasında mikrofonlarını kapatmayı unutan veya yanlışlıkla açan bir gruptaki katılımcıların sesini manuel olarak kapatabiliyor. Başka bir deyişle, sohbet uygulamasının arama özelliğinde iyi bir yaşam kalitesi değişikliği. Özellikle, bireyleri sessize alma yeteneği, yalnızca talep edene değil herkese sunulacak.

 

BELİRLENEN KİŞİLER SUSTURULABİLECEK

WhatsApp, artık sesli görüşmeler esnasında spesifik kişleri sessize almanıza olanak sağlayacak. Bu özellik hem sesli grup görüşmeleri hem de grup video görüşmelerinde kullanılabilecek.

Ayrıca güncelleme ile kullanıcılar, sesli görüşmeler sırasında spesifik insanlara mesaj atmanıza izin veriyor. Böylece kullanıcılar, grup görüşmelerinde mikrofonu açık kalmış kişileri uyarabilecek veya toplantı sırasında özel konuşmalarına devam edebilecekler. Son olarak WhatsApp, grup görüşmelerine yeni biri katıldığında kullanıcıları uyarıyor. Böylece toplantı sırasında kimlerin konuşmada olduğunu daha rahat anlayabiliyorsunuz.

 

GÜNCELLEMEYE EK OLARAK

Yeni sessize alma özelliğine ek olarak, WhatsApp artık bir grup görüşmesi sırasında, belki de bir toplantı sırasında birine not almak veya tüm grupla uyumlu olmayabilecek bir şakayı kırmak istediğinizde belirli kişilere mesaj göndermenize izin veriyor. WhatsApp ayrıca, bir aramaya başladıktan sonra yeni biri katıldığında sizi uyaracak yeni bir başlık yayınlıyor. (Karar)