SINAV
Giriş Tarihi : 14-11-2022 13:10   Güncelleme : 14-11-2022 15:06

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik, Sınav Giriş Yerleri açıklandı. Giriş Belgesi yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Sınavı Giriş Belgesini ve Giriş Yerlerini bugün yayımlandı. İşte Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Sınavı giriş yerleri sınav belgeleri, sınav tarihi ve sınav saati

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik, Sınav Giriş Yerleri açıklandı. Giriş Belgesi yayımlandı

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı için 26 Eylül ve 3 Ekim tarihleri arasında başvuruları alındı. Aday öğretmenler giriş belgelerinin açıklanmasını bekliyor. Sınavın zamanı, yeri, saati ve giriş belgeleri ile ilgili yapılan açıklamalar şu şekilde.

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı giriş belgeleri, görüntülemek için TIKLAYINIZ

Uzman ve başöğretmenlik için sınava katılacak öğretmenler, MEBBİS ve e-Devlet şifreleri ile sisteme girerek belgelerine erişebilecek.

Adayın sınav giriş yeri, salonu, sıra numarası, alacağı sınav tedbir hizmeti gibi bilgilerin yer aldığı fotoğraflı sınav giriş belgesi 14 Kasım 2022 tarihinde http://www.meb.gov.tr internet adresinden duyuruldu.

Aday, fotoğraflı sınav giriş belgesinde yer alan sınav bölgesinde, binada, salonda ve sırada sınava girecektir.

 

Sınav ne zaman saat kaçta?

Sınav, 19 Kasım 2022 tarihinde 81 ilde Türkiye saati ile 10.00’da merkezî sistemle aynı anda başlatılıp tek oturum şeklinde gerçekleştirilecektir.

Sınav giriş belgesi ile kimlik kontrollerinin ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için adaylar saat 09.30’da sınava katılacakları binada hazır bulunacaktır.

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri