İLANLAR
Giriş Tarihi : 22-09-2022 19:59   Güncelleme : 22-09-2022 19:59

Stilistlik Kursu için En Doğru Adres Neresi?

Stilistlik Kursu için En Doğru Adres Neresi?

Stilistik eğitimi kapsamında stilist olmayı düşünen şahıslar üniversitelerin moda ve dizayn bölümlerine kayıt yaptırabilirler. Bunun beraberinde stilist olmak için verilen kurslar dahi bulunmaktadır. Ancak bireylerin bu mesleği yapabilmeleri için çizim yeteneklerinin olması ve hayal güçlerinin de yüksek olması epey önemlidir. Stilistler oyuncu yahut mankenlerin, dizi, Film ve foto çekimlerinde bireylerin giyeceği giyecek, takı gibi ürünleri belirlemekten mesuldür. Stilistler bu işlerinin beraberinde moda evleri ve tasarımcılar ile de çalışabilirler.

Stilistlik Kursu Önemi Nedir?

 

Stilistik kursu kapsamında stilistler moda pazarında etkinlik göstermiştir. Kişilerin giyeceği kıyafetler ve aksesuarlar ile ilgili müşavirlik işlerini yürütürler. Modayı yakından takip etmeleri ve devrimlere açık olmaları epey önemlidir. Çizim ve dizayn yeteneği olan şahıslar nasıl stilist olacakları ile ilgili soruşturma içerisine girerler. Bu mesleği yapmayı düşünen bireylerin öncelikli olarak bir eğitim almaları kuraldır.

Sadece hayal kuvveti ve çizim yeteneği mesleği uygulamak için yeterli değildir. Stilist olmak ile ilgili teknik veriler öğrenmek ve her şeyden evvela geçerli bir sertifika sahibi olmak namına açık olan stilist kursları yer alır. Bunun dışında üniversitelerin moda ve dizayn bölümlerini okuyarak dahi stilist kariyerliği için adım atmak mümkün olabilir Stilist olmayı düşünen bireylerin şartları yerine getirmesi gerekmektedir. MEB onaylı stilistlik eğitimi her açıdan avantajlıdır.

Stilistlik Kursunda Ne Öğrenilir?

 

İyi bir stilist olmak için ilk olarak iyi bir eğitim alabilmek lazım olur. Ama bu meslek bölümünde deneyim kazanmak için bir stilist beraberinde çalışmak ve işin tafsilat vermek öğrenmek de epey önemlidir. Stilistlik bölümünde kendini ilerletmek talip bireylerin tertipli olarak eğitimlere ve seminerlere katılımı ve bununla beraber modayı dahi yakından takip etmesi lazım olur. Stilistlik ile ilgili olarak kullanılması gereken programların iyi bir şekilde öğrenilmesi gerekmektedir. Altier Academy sizlere en iyiyi sunmayı başarıyor.

 

Stilistler hem müşterilerine moda ile ilgili önerilerde yer alır üstelik birbirinden hoş tasarımlar ile modaya taraf verir. Bir stilistin görevleri arasında alttaki maddeler bulunmaktadır;

  • Ünlü şahıslar, modeller yahut başka şahıslar için stil danışmanlığı yapar. Kişilerde imaj farklılığı için stil önerileri üretir. Kumaşlar ve aksesuarlar ile ilgili bilgi sahibi olmalı ve bu alanda çalışmalar yapmalıdır. Moda tasarımcıları ile birlikte organize çalışmalar yürütür. Moda ile ilgili defileleri yakından izler.
  • Sadece ulusal değil milletlerarası modacıları dahi takip etmelidir.
  • Moda ile ilgili her çeşitli değişimi yakından takip etmeli ve aktüel trendleri müşterileri ile paylaşmalıdır.
  • Fotoğrafçı, model, modacı, tasarımcı gibi alanlarda çalışan şahıslar ile birlikte çalışmalar yürütmesi gerekir.

Stilistlerde olması gereken nitelikler şunlardır;

  • Stilistlerin gezi engelinin olmaması gerekir.
  • Moda trendlerini yakından takip etmelidir.
  • Farklı beden tiplerine elverişli değişik kıyafetler ile ilgili bilgi sahibi olmalıdır.
  • Ekip çalışmalarını koordineli bir şekilde yürütebilmelidir.

Tasarım, moda ve zanaat konularında hem geçmiş çalışmaları bilmeli üstelik günümüzdeki çalışmaları yakından takip etmelidir.

 

 

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri