İşte öğretmenlere gönderilen o yazı:

"Değerli Öğretmenlerimiz,

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli kapsamında hazırlanan yeni müfredat ile ilgili görüşleriniz büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle, müfredat EK-1 ve EK-2 değerlendirme formlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Doldurduğunuz formları, MEBBİS sistemi üzerinden Bakanlığa iletmeniz önem arz etmektedir.

Sizlere gönderilen programın açıklamalar bölümünde de belirtildiği üzere Ek-1 ve Ek-2 formu öğretmenlerimiz tarafından tek tek doldurulmayacak, okul veya zümre bazlı, TEK FORM olarak çalışmaya katılan öğretmenlerimizin ortak değerlendirmelerini yansıtacak şekilde doldurulacaktır.

Formlarınızı doldururken dikkat etmeniz gereken hususlar:

  1. Tüm alanları eksiksiz doldurunuz.
  2. Görüş ve önerilerinizi açık ve anlaşılır bir şekilde ifade ediniz.
  3. Doldurduğunuz formları MEBBİS sistemine zamanında yükleyiniz.

Geri bildirimleriniz, yeni müfredatın geliştirilmesi ve iyileştirilmesi sürecinde değerlendirilecektir. İlginiz ve katkılarınız için teşekkür ederiz."

Bu yazıyla birlikte, öğretmenlerin yeni müfredat hakkında daha bilinçli ve katılımcı bir rol üstlenmeleri amaçlanıyor. Öğretmenlerin geri bildirimleri, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'nin daha etkin ve başarılı bir şekilde uygulanmasına katkı sağlayacak. 

Kaynak: ogretmensitemiz.com