SENDİKA
Giriş Tarihi : 09-04-2022 21:56

'Refah payı, ek zam ve enflasyon farkının aylık ödenmesi taleplerimizde ısrarcıyız!'

Türk Eğitim-Sen Genel Bakanı Talip Geylan, Osmaniye, İskenderun ve Adana’da ziyaretlerde bulundu. Geylan ekonomik anlamda gündemde tutmaya gayret ettikleri 3 husus olduğunu dile getirdi.

'Refah payı, ek zam ve enflasyon farkının aylık ödenmesi taleplerimizde ısrarcıyız!'

Türkiye Kamu-Sen olarak talebimiz enflasyon farkının aylık olarak ödenmesidir.

Türkiye Kamu-Sen olarak ekonomik anlamda gündemde tutmaya gayret ettikleri 3 husus olduğunu da bildiren Geylan, 

“Bu hususlardan birincisi refah payıdır.
Enflasyon oranında zam demek, sıfır zam demektir. Büyüyen ekonomiden hak ettiğimizi almak için refah payı şarttır. Türkiye Kamu-Sen olarak yüzde 3 refah payı verilmesini talep ediyoruz. 

İkincisi kamu çalışanlarına ilave zamdır.
Bakınız; 2022 fiyatlarına göre yapılan araştırmada çalışan tek kişinin yoksulluk sınırı 5.878,17 TL olarak hesaplandı. Dört kişilik bir ailenin asgari geçim haddi ise 12.671,58 lira olarak belirlendi. Sonuçlar, dört kişilik bir ailenin asgari geçim haddinin bir önceki aya göre 773,58 TL, %6,5 oranında arttığını gösterilmiştir. Bu nedenle ek zam talebimizi bir kez daha yineliyoruz. 

Üçüncü talebimiz ise enflasyon farklarının aylık ödenmesidir.
Bakınız; Temmuz ayına geldiğimizde enflasyon yüksek çıkacak, tekrar enflasyon farkını verilecek. Ancak Temmuz’a kadar ne olacak? Temmuz’a kadar kamu çalışanlarının maaşı enflasyona karşı ezilmeye devam edecek. Dolayısıyla Türkiye Kamu-Sen olarak talebimiz enflasyon farkının aylık olarak ödenmesidir” diye konuştu.

Guncelegitim.com
 

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri