7 bankanın iştirak ettiği ihalede ilk teklifler şöyle oldu:

  • Yapı kredi bankası 15000 TL
  • Akbank 14000 TL
  • Vakıf bank 15000 TL
  • Deniz bank 14895 TL
  • İş bankası 18350 TL
  • Ziraat bankası 10800 TL
  • Halk bankası 12000 TL

İhalenin açık arttırma bölümüne geçilince Halkbank 12 bin lirada, Denizbank 25 bin lirada, Ziraat Bankası ve Vakıfbank 27 bin lirada ihaleden çekilirken, İş Bankası, Akbank ve Yapı Kredi Bankası arasında kıran kırana bir açık arttırma yaşandı.

39500 lirada İş Bankası ihaleden çekildi.  Açık arttırma Akbank ile Yapı Kredi arasında devam ederken Yapı Kredi Bankasının 40500 liralık teklifini aşamayan Akbank, Yapı Kredi Bankasını kutlayarak ihaleden çekildi. İhaleyi 40500 lira ile Yapı Kredi Bankası kazanmış oldu.

 

Konu ile ilgili Urla Temsilcilik Başkanı Cemil Doğru şu açıklamalarda bulundu;

"Başta üyelerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanlarımızın beklentilerinin üstünde bir başarı sağladık. Hepimizin emeğine yüreğine sağlık. Aylardır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile bankalar arasında mekik dokuduk ve yorulduğumuza değdi.

Eğitim İş olarak dışarda ne dediysek içerde de onu dedik. Toplantıda ne konuştuysak banka görüşmelerinde de onu dedik. Tüm sendikaları görüşmelerde beraber olalım görüşmeleri beraber yapalım deyip ortak karar alsak da maalesef banka görüşmelerinde yalnız kaldık ama yılmadık. Bu süreçte şeffaf bir şekilde eğitim çalışanlarına destek veren tecrübesiyle böylesine büyük bir rakamın kazanılmasını sağlayan, kucaklayıcı tavrı ile Urla’daki eğitim çalışanlarının büyük takdirini kazanan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Can Beye, İhale dosyasını hazırlayan Şube Müdürü Abuzer Pişkin ve Şef Kadir Acar’a , Sözleşme konusunda bizlere yardımcı olan Eğitim-İş İzmir 1 Nolu Şube Hukuk Sekreterimiz Özgür Şen Beye ve avukatlarımız Ozan Beye, Rümeysa Hanıma  ve süreçte emek sarfeten diğer Sendikaların Temsilcilerine canı gönülden teşekkür ederiz."

Cemil Doğru, 35 Yıllık meslek ve sendikacılık hayatımın sonuna yaklaştığım şu günlerde, bir arada olmanın, dayanışma içinde olmanın getirdiği bir güzelliğe şahit olmak mutluluk verici. Eğitim-İş’i yeniden kurduğumuz gün Atatürk’ün izinde, Çağdaş Laik Demokratik Sosyal Hukuk Devletimiz Türkiye Cumhuriyetimizin bir Eğitim Neferi olarak, çalışanların Demokratik-Özlük-Ekonomik hakları için mücadele edeceğiz demiştik ve bu sözümüzü tuttuk, tutmaya devam ettik. Bu yaklaşımımız ile Urla’da Yetkili Sendika olacağız dedik ve tüm arkadaşlarımızla bunu başardık. Ardından İzmir’de Yetkili Sendika olacağız dedik ve bunu da başarıp Eğitim-İş’i İzmir’de Yetkili Sendika yaptık. Şimdi hedefimiz Türkiye’de yetkili olmak.

İhale sürecinde de "EĞİTİM İŞ’te YETKİ PROMOSYON’da ETKİ" dedik ve Toplantı üstüne toplantı yaptık, üyelerimizle, diğer sendikalarla, bankalarla, milli eğitim müdürlüğü yetkilileriyle. Anketle yaptık. Araştırmalar yaptık.

Hiçbir Eğitim Çalışanını dışlamadık, ötekileştirmedi Tüm sürece 1 üyesi olan sendikayı bile dahil olmasını sağladık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzden aldığımız doğru bilgileri paylaşmaktan çekinmedik Nezaket dilini esas kılarak bütün bankaları ziyaret edip ihaleye girmelerini teşvik ettik. Her aşamada şube hukuk sekreterimizden ve avukatımızdan görüş aldık. Dışarda ne dediysek içerde onu savunduk

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, Şube Müdürümüz ve Maaşlardan sorumlu Şefimizle koordinasyon içinde olduk. Her aşamasında üyemize bilgi verdik ve şeffaf bir şekilde süreci Ekonomik Bir Zaferle Tamamladık

Urla Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan ve Yetkili Sendika olarak katıldığımız Promosyon İhalesi’nde Türkiye Rekoru Kırılarak Yapı Kredi Bankası’ndan 3 Yıllığına kişi başı 40.500 lira aldık. Emeği geçen herkese tekrar Urla Eğitim-İş Ailesi olarak teşekkür ederiz." dedi.