Okullarda öğretmenlere yönelik şiddet gündemdeyken bir üzücü haber de Körfez’den geldi.

Özgür Kocaeli'den Sebahattin Aydın'ın haberine göre, Körfez 100. Yıl Atatürk İlköğretim Okulu’nda 2023 yılı Kasım ayının 20 sinden beri ücretli şekilde sınıf öğretmeni olarak görev yapan ve üçüncü sınıf öğrencilerinin dersine giren Öğretmen Meltem Solak, akşam saatlerinde işlerini bitirip okuldan ayrılmak istediği sırada okul bahçesinde bir öğrenci velisinin önce sözlü ardından fiziksel saldırısına uğradı.

ÖĞRETMENLER KURTARDI

Saldırıda birçok yerine darbe alan Öğretmen Solak’ı diğer öğretmenler araya girerek kurtardı. Olay yerine polis ve sağlık ekipleri çağrıldı. Solak darp raporu için polis ekiplerinde Körfez Devlet Hastanesi’ne ardından ise şikayetçi olmak için Körfez İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

OKUL BAHÇESİNDE YAŞANDI

Saldırıya uğrayan Meltem Solak, olayı şöyle anlattı: “Bugün yani 30.05.2024 günü saat: 18:50 sıralarında görevli olduğum 100. Yıl Atatürk İlköğretim Okulu’nun çıkış kapısından bahçeye doğru görev yaptığım öğretmen arkadaşımla çıktım. Bu esnada okul bahçesinin içerisinde benim öğrencimin annesi Ö. E. ‘Sen benim çocuğuma vuramazsın’, şeklinde bağırarak üstüme doğru yürüdü. Ben de orada çocuğun okuldayken arkadaşının boğazını sıkmış olduğunu, bu yüzden sadece uyardığımı ve elimdeki defterimle sırtına yavaş bir şekilde dokunduğumu, kesinlikle vurmadığımı söyledim.

Ancak bana inanmadı ve ‘Sen benim çocuğuma nasıl vurursun, sen kimsin de benim çocuğuma dokunursun?’ şeklinde yüksek sesle bağırarak iki eliyle göğsümden itti. Ben de kendimden uzaklaştırmak için onu ittirdim. Akabinde benim kollarıma tırnaklarını geçirdi ve özel bölgeme tekme attı. Bu arada öğretmen arkadaşlar araya girdi. Şahsın yanında da tanımadığım bir bayan şahıs daha vardı. O da araya girdi. Bunun üzerine 112’yi aradık ve olay yerine polis çağırdık.

“ÜCRETLİ ÖĞRETMEN OLDUĞUM İÇİN HOR GÖRÜYOR”

Akabinde gerekli tedavimin yapılması için Körfez Devlet Hastanesine getirildim. Şahıs ile daha öncesinden bu şekilde bir olay yaşamadım. Ancak oğlu yazmayı sevmediği için yazma ödevi verdiğim de beni okul yönetimine şikayet etmişti. Ücretli öğretmen olduğum için de beni hor görmektedir. Beni darp eden şahıstan davacı ve şikayetçiyim. Okulda güvenlik kamerası vardır.”

Özgür Kocaeli