MEB
Giriş Tarihi : 07-05-2023 13:39   Güncelleme : 07-05-2023 13:53

MEB'den 12. sınıf öğrencilerinin devam-devamsızlık durumları yazısı

Milli Eğitim Bakanlığı, 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere 12’nci sınıf öğrencilerinin devamsızlıktan kalmayacağı hususundaki yazıyı valiliklere yolladı.

MEB'den 12. sınıf öğrencilerinin devam-devamsızlık durumları yazısı

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Mahmut Özer, 12. sınıf öğrencilerinin Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) "daha rahat hazırlanabilmeleri için" devamsızlıktan muaf tutulacağını açıkladı. Eğitimcilere göre bu karar, öğrencileri okuldan uzaklaştırmanın yanında okulların gençleri sınava ve hayata hazırlamakta yetersiz kaldığının kabulü anlamına geliyor.

Okulların kapanmasına yaklaşık 2 ay kala MEB Bakanı Mahmut Özer, önceki gün katıldığı bir televizyon programında ülke genelinde 12. sınıf öğrencilerini ilgilendiren bir karar açıklamıştı.

Özer, 12. sınıf öğrencilerinin “YKS’ye rahatça hazırlanmaları için” devamsızlıktan muaf olacaklarını belirterek lise son sınıf öğrencileri için devamsızlık affı geldiğini söyleyen Özer, “12. sınıf öğrencilerimizi devamsızlıktan bırakmayacağız” demişti.

Milli Eğitim Bakanlığından yollanan resmi yazıya göre 12. sınıf öğrencilerden içinden devamsızlıktan başarısız sayılan öğrencilere devamsızlık affı geldi. Buna göre sınıfı geçebilecekken devamsızlık sürelerinin sınırı aşması halinde başarısız sayılam durumuna düşen öğrenciler başarılı sayılacak. İşte o resmi yazı:

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri