MAHMUT ÖZER
Giriş Tarihi : 31-08-2022 17:30   Güncelleme : 31-08-2022 17:38

Mahmut Özer, öğretmenlere yapılan gözaltı hakkında konuştu

Milli Eğitim Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaptığı konuşmada ''öğretmen ve polisleri karşı karşıya getirmeyle ilgili her türlü manipülasyona, şiddetle karşı duruyoruz'' dedi.

Mahmut Özer, öğretmenlere yapılan gözaltı hakkında konuştu

Milli Eğitim Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Taban maaş hakkımız geri verilsin" diye toplanan öğretmenlere polislerin biber gazı sıkması ve öğretmenlerin gözaltına alınmasıyla ilgili konuştu.

Ankara’nın Elmadağ ilçesindeki Hasanoğlan Ders Aletleri Yapım Merkezi’nde imal edilen ve evde eğitim gören çocukların eğitimlerinde kullanılacak materyalin dağıtım törenine katılan Özer, burada yaptığı konuşmada "öğretmen ve polisleri karşı karşıya getirmeyle ilgili her türlü manipülasyona, şiddetle karşı duruyoruz" dedi.

Özer konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Bizim eğitim sistemimizin en değerli varlığı öğretmenlerimiz. Milli Eğitim Bakanlığı olarak devletteki öğretmenlerimizle özel öğretim kurumlarındaki öğretmenlerimizi ayırt etmiyoruz. Her birinin çalışma koşullarını çok daha iyi noktaya getirmek için çok daha iyi ortamlarda eğitim vermelerini sağlamak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. İki güzide meslek grubu olan öğretmen ve polisleri karşı karşıya getirmeyle ilgili her türlü manipülasyona, şiddetle karşı duruyoruz."

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri