Ankara Keçiören’de bulunan Katip Çelebi Lisesi’nde geçen pazartesi günü korkunç bir olay yaşandı. 10. sınıf öğrencilerinden E., arkadaşlarıyla ‘erik dalı’ diye bilinen şarkıyla dans ettiği bir videoyu sosyal medyada paylaştığı için Din Kültürü öğretmeninin baskı ve tehditlerine maruz kaldı.

 

Sınıfın penceresinden ataladı

Kendisini ailesine söylemekle tehdit eden öğretmen, genç kıza videoyu sildirdi ama durmadı, aileye durumu büyüte büyüte anlattı. Onuruyla oynanan kız, aynı Din Kültürü öğretmeninin dersinde, kendisini sınıfın penceresinden atarak intihar etti.

Genç kızın yaşam mücadelesi bir gün sürebildi, yüksekten düşmesinin etkisiyle başına aldığı darbe yüzünden yaşamını yitirdi.

Tüm öğrencilerin ve öğretmenlerin gözü önünde, okul bahçesinde yaşanan olayla ilgili sorumluları yargıya teslim etmek yerine, olayın üstünü kapatma yoluna giden okul yönetimi, öğrencileri susturdu ve dışarıya bilgi çıkmasını engelledi.

Ama olay sonrasında genç kızın yaralı halde ambulansa bindirilirken çekilmiş görüntüleri vardı.

Görüntüleri izleyen Zafer Partisi Kadın, Çocuk ve Aile Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Esmaül Hüsna Aslan, olayın izini sürdü ve ayrıntıları Cumhuriyet'e anlattı.

 

Anne babana söylerim seni

Eski adıyla Kalaba Lisesi diye bilinen okula giden Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı, genç kızın Din Kültürü öğretmeni tarafından ahlaksızlıkla suçlandığını, hakarete uğradığını ve “anne babana söylerim seni” denilerek tehdit edildiğini öğrendi.

Zafer Partili Aslan, “Kız çocuğu videoyu kaldırdığı halde, bu din kültürü öğretmeni, yine de çocuğun velilerine olayı abartarak anlatıyor ve kız çocuğunun ahlakına dil uzatıyor. Daha 15 yaşında, onuruyla oynanmış gencecik bir kızdan bahsediyorum. Aynı kız çocuğu, ilk din kültürü dersinde, ‘astımım var’ diyerek camı açtırıyor ve ders esnasında camdan atlayarak yaşamına son veriyor. Kızımız bir gece yoğun bakımda yaşam savaşı verdi ama ne acı ki kurtarılamadı” dedi.

Kaynak: Cumhuriyet