GÜNCEL EĞİTİM
Giriş Tarihi : 26-08-2023 00:01   Güncelleme : 26-08-2023 00:04

İzmir İl Milli Eğitim’de devir teslim

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan devir teslim töreniyle Ömer Yahşi görevi Mücahit Yentür’den devraldı. Mücahit Yentür İstanbul İl Milli Eğitim müdürü olarak Salı günü göreve başlayacak.

İzmir İl Milli Eğitim’de devir teslim

Ömer Yahşi yeniden İzmir'e milli eğitim müdürü olarak atandı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından İstanbul ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlükleri’nde de atamalar yapıldı. 2021 yılından beri İzmir İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür İstanbul’a atandı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ise göreve Talim Terbiye Kurulu üyesi olarak devam edecek. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne de önceki dönem aynı görevde bulunan Dr. Ömer Yahşi getirildi. Dün İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle Yentür görevini Yahşi’ye bıraktı.

Ömer Yahşi yeniden İzmir'e milli eğitim müdürü olarak atandı

ÖĞRETMENLERİMİZE MİNNETTARIM

İstanbul’daki yeni görevine Salı günü başlayacak olan Yentür veda konuşmasında şu ifadelere yer verdi:   

“Görev sürem boyunca İzmir’deki okullarımızı birer öğrenen okul noktasına taşımak için bilimden sanata, spordan kültüre birçok alanda projeler gerçekleştirirken öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin hem sosyal-duygusal hem de akademik birikimlerini geliştirmek adına onlara destek olmanın ve hizmet etmenin gururunu yaşıyorum. Toplumun geleceğini inşa etme heyecanını birlikte paylaştığımız, öğrencilerimiz için özveriyle çalışan ve özgün çalışmalar ortaya koyan öğretmenlerimizden aldığım ilhamla ve öğretmenlik mesleğine başladığım ilk günkü heyecanla hayallerimizi hedeflere, hedeflerimizi gerçeğe dönüştürmenin huzuru ile İzmir’e veda ederken birlikte yol aldığımız öğretmenlerimize minnettarlığımı bu vesile ile bir kez daha ifade etmek isterim.”

Zuhal ATAGÜN / Hürriyet
 

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri