SORU - CEVAP
Giriş Tarihi : 10-09-2023 10:27   Güncelleme : 10-09-2023 10:27

İlkokul 4. Sınıf Yazılı Sınavlar Kalktı mı?

İlkokul 4. sınıflarda, yazılı sınavları yapılacak mı? 4. Sınıflarda yazılı sınavlar kalktı mı? İlkokullarda yazılı sınavlar yapılmayacak mı? İlkokullarda, yazılı sınavlar neden kaldırıldı? Detaylar haberimizde

İlkokul 4. Sınıf Yazılı Sınavlar Kalktı mı?

Milli Eğitim Bakanlığı ölçme ve değerlendirme yönetmeliğinde değişikliğe giderek, daha önce ilkokul 4. sınıflarda yapılan yazılı sınavları kaldırma kararı aldı. 2023-2024 Eğitim öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala, yazılı sınavlarla ilgili önemli değişikliklerde bulunuldu.

Okul öncesi ve ilkokul 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıflarda öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimi sürekli takip edilecek. Öğrencilerin gelişim düzeyleri, öğretmen rehberliğinde gerçekleştirilen bireysel ve grupla yapılan etkinliklere katılım gözlem formları, oyun temelli değerlendirmeler ve verilen görevleri yerine getirme amaçlı ölçme araçları ile takip edilecek.

Böylece, ilkokul 4. sınıflarda yazılı sınav saati uygulaması yapılmayacak. 4. sınıflarda öğrenci notları öğrenci gelişim dosyasına göre verilecek.

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri