GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-11-2022 12:21

EYT ne zaman çıkacak? Kritik tarih netleşti

EYT ne zaman çıkacak?' sorusu vatandaşlar tarafından araştırılırken milyonlarca kişinin beklediği tarih belli oldu. Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili son dakika gelişmesinin ayrıntıları haberimizde...

EYT ne zaman çıkacak? Kritik tarih netleşti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili hazırlanan düzenlemenin detaylarını Aralık ayında açıklayacaklarını söylemişti. Bunun ardından Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yasa tasarısının yürürlüğe gireceği tarihi son dakika olarak duyurdu. Peki, EYT ne zaman çıkacak?

 

EYT'DE TARİH BELLİ OLDU

EYT ile ilgili düzenlemenin 15 Ocak 2023 tarihinde yürürlüğe girilmesi bekleniyor. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “EYT’nin 15 Ocak'ta yürürlüğe girmesi için hazırlık yapılıyor” ifadelerini kullandı.


ÇALIŞMALARDA SONA GELİNDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalarda sona gelinirken, bütçe görüşmelerinin ardından Meclis'te söz konusu düzenlemenin ele alınması bekleniyor.

 

TORBA YASADA 3600 EK GÖSTERGE DE VAR

Milyonlarca kişi bütçe görüşmelerinden sonra Meclis'e gelecek torba yasaya kilitlenmiş durumda. Bu torbada yer alacak EYT ile birlikte 3600 ek gösterge düzenlemesi de 15 Ocak'ta devreye girebilir.

Mynet

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri