SENDİKA
Giriş Tarihi : 22-12-2021 16:42   Güncelleme : 22-12-2021 16:49

Ek zam için Ali Yalçın Cumhurbaşkanı ile görüştü. İşte sonuç...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün saat 16.00'da Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Başkanı Ali Yalçın'ı kabul ederek görüştü. Görüşmenin gündemi ise ek zam oldu. Ali Yalçın Twitter'dan görüşmeye ilişkin bilgileri paylaştı.

Ek zam için Ali Yalçın Cumhurbaşkanı ile görüştü. İşte sonuç...

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın Twitter'dan yaptığı açıklama şöyle:

1-Memur-Sen Genel Yönetim Kurulumuzla birlikte Sn. Cumhurbaşkanımıza ziyaret gerçekleştirdik.
Kamu görevlilerinin gelir vergisi yükünün kaldırılması/hafifletilmesi yönündeki teklifimizin hayata geçirilmesinden dolayı memnuniyetimizi ifade ettik. Ek Zam beklentimizi aktardık.

2-Gelir Vergisine ilişkin uygulanacak istisna olumlu olmakla birlikte, sosyal adaletin gelir dağılımında sağlanması noktasında bazı sorunlar/sıkıntılar içerdiğini; düzenlemeyle, kısmi artışlarla az kazanana az, çok kazanana çok ilave gelir yansıtılacağını ifade ettik.

3-Gelir vergisinde yapılan düzenleme ile ortaya çıkan eşitsizliğin giderilmesi başta olmak üzere kamu görevlilerinin alım gücünü artıracak, adil gelir dağılımını sağlayacak ek zam/ilave ödemenin biran önce gerçekleştirilmesi noktasında hassasiyetlerimizi dile getirdik.

4-Toplu Sözleşme hükmümüz gereği 3600 Ek Gösterge/Ek Göstergeler ve sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi konusunda atılacak adımlara ilişkin sürecin hızlandırılması noktasında beklentilerimizi paylaştık.

Ek zam dahil tekliflerimiz için Çalışma Bakanı ile bir araya geleceğiz.

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri