GÜNDEM
Giriş Tarihi : 02-07-2023 22:36

Depremzede çocuklara yönelik skandal kukla gösterisine inceleme

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Hatay'da çocuklara yönelik yapılan ve 'tanrı günahkarları cezalandırır' temalı kukla gösterisi hakkında inceleme başlattı.

Depremzede çocuklara yönelik skandal kukla gösterisine inceleme

Hatay’ın Samandağ ilçesine bağlı Koyunoğlu Köyü'nde depremzede çocuklara yönelik yapılan kukla gösteriminde, depremin 'günahkarların cezalandırılmasının aracı' olduğunu öne sürülmüştü.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, "Korku ve Kederin Kaçtığı Gün" adlı kukla oyununun gösterimine ilişkin gerekli izinlerin alınmaması nedeniyle Hatay Samandağ İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından gerekli çalışmaların yapıldığını, sürecin yakından takip edildiğini bildirdi.

Bakanlık, söz konusu etkinliğe dair açıklamada bulundu. Açıklama şöyle:

"Oyunun gösterimine ilişkin gerekli izinlerin alınmamış olması nedeniyle Hatay Samandağ İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından gerekli çalışmalar yapılmakta olup Bakanlığımızca süreç yakından takip edilmektedir. Oyunu izleyen çocuklarımızın ve ailelerinin psikolojik durumunu değerlendirmek ve olumsuz etkilerin giderilmesi için aynı gün Samandağ Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde görevli psikologlarımız tarafından mesleki çalışmalara başlanmıştır. Bakanlığımız tarafından 'Korku ve Kederin Kaçtığı Gün' adlı kukla oyununun yayınlandığı sosyal medya içeriklerine yönelik erişimin engellenmesi/içeriğin çıkarılması hakkında hukuki süreç yürütülmektedir."

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri