MAHMUT ÖZER
Giriş Tarihi : 08-01-2023 14:28

Bakan Özer: 2023 yılında Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda yeni düzenlemeler yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER 2023 yılında Bakanlığın hedeflerini açıkladı. Özer ''Öğretmenlik Meslek Kanunu, yeni düzenlemelerle iyileştirilecek'' ifadelerini kullandı.

Bakan Özer: 2023 yılında Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda yeni düzenlemeler yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER 2023 yılında Bakanlığın hedeflerini açıkladı:

Millî Eğitim Bakanlığı, 2022 yılında koyduğu hedeflerin tamamını yılsonu gelmeden tamamlarken 2023 yılına ilişkin hedeflerinde çıtayı yükselterek çalışmalara başladı. Millî Eğitim Bakanlığınca eğitimde fırsat eşitliğinin güçlendirilmesi ve kalite odaklı eğitimin kitleselleşmesi, evrenselleşmesi amacıyla başlatılan seferberlik, 2023 yılında tüm hızıyla devam edecek.

Öğretmenlik Meslek Kanunu, yeni düzenlemelerle iyileştirilecek

"Öğretmenlik Meslek Kanunu" ile öğretmenlik mesleğinin özel bir ihtisas mesleği olarak tanımlandığına işaret eten Bakan Özer, şunları söyledi: "Şartları taşıyan ve eğitimlerini tamamlayan öğretmenlerin yüzde 98'i sınav başvurularını gerçekleştirdi. Sınav başvurusu yapan öğretmenlerimizin de yüzde 99'u sınava katıldı. Sınav sonucunda 516 bin 974 öğretmenimiz uzman öğretmen, 66 bin 679 uzman öğretmenimiz de başöğretmen olma hakkını kazandı. 2023 yılında yeni düzenlemelerle öğretmenlerin özlük hakları ile ilgili ilave iyileştirmelerin yapılması hedefleniyor." (MEB)
 

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri