ÖĞRETMEN
Giriş Tarihi : 27-11-2022 12:02   Güncelleme : 27-11-2022 12:07

Akşener'e çiçek veren öğretmen, maaş kesimi cezası verilip sürüldü

İYİ Parti lideri Akşener'e Bulancak ilçesi ziyaretinde bir buket çiçek veren öğretmen hakkında soruşturma açıldı. Maaşının yarısı kesilen öğretmen başka bir ilçeye sürgün edildi.

Akşener'e çiçek veren öğretmen, maaş kesimi cezası verilip sürüldü

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e Giresun ziyareti sırasında çiçek veren öğretmen Mustafa Dizdar hakkında siyasi faaliyetlere katıldığı gerekçesiyle soruşturma açıldı.

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre, 21 yıllık öğretmen olan Dizdar, Bulancak ilçesini ziyaret eden Akşener'e bir buket çiçek verdi. Bu anları bir arkadaşı sosyal medyadan paylaştı. Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü de Piraziz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi muhasebe öğretmeni Dizdar ile ilgili işlem başlattı.

Dizdar soruşturma kapsamındaki savunmasında siyasi faaliyette bulunmadığını, mitingde olmasının suç oluşturmadığını ve görüntülerin kendisinin paylaşmadığını söyledi. Değerlendirmede Dizdar'a yükseleceği son kademede olduğu için kademe ilerleme cezası uygulanamadı. Yerine maaşının yarısının kesilmesine ve eski okuluna 65 kilometre uzakta olan Güce ilçesindeki Güce Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne tayinine karar verildi.

Karşı dava açmaya hazırlanan, Milli Eğitim Bakanlığı'na da dilekçe yazarak cezanın kaldırılmasını isteyen öğretmen, “Bir olaya iki ceza verildi. Bu Anayasa'ya da aykırı” dedi.

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri