YUSUF TEKİN
Giriş Tarihi : 03-09-2023 00:41   Güncelleme : 03-09-2023 01:21

Yusuf Tekin'in Eskişehir'de öğretmenlerle buluşmasında gündeme gelen 10 madde

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Öğretmenler Odası Buluşmaları" kapsamında Eskişehir'de düzenlenen programda öğretmenlerle bir araya geldi.

Yusuf Tekin'in Eskişehir'de öğretmenlerle buluşmasında gündeme gelen 10 madde

Eskişehir Öğretmenevinde gerçekleştirilen buluşmada öğretmenlerle bir araya gelen Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, il ziyaretlerinde her fırsatta öğretmelerle yan yana geldiklerini anımsatarak sahanın sorunlarını eğitimin asli unsuru olan bizzat öğretmenlerden dinleyerek çözüm geliştirmeye çalıştıklarını kaydetti.

Tekin Şöyle devam etti: "Öğretmenlerimizin il içi ve iller arası atamalarda ikinci bir yer değiştireme hakkı tanınması ile mazerete bağlı yer değiştirme konusunda il millî eğitim müdürlüklerinin emrine atanması işlemlerini öğretmenler odası buluşmalarımızda gündeme gelmesi üzerine gerçekleştirdik."

Yusuf Tekin'in Eskişehir'de öğretmenlerle buluşmasında gündeme gelen 10 madde

GÜNDEME GELEN DİĞER DEĞİKLİKLER:

1. Beyaz önlük 24 Kasım'da hediye olarak öğretmenlere verilecek.
2. Veliler randevu saati dışında okula girmeyecek
3. İlkokullara müzik resim beden eğitimi derslerinde sınıf öğretmenleri kendi aralarında o dersleri ilgi alanına göre paslaşabilir.
4. Okullardaki tüm öğretmen odaları yeniden düzenlenecek.
5. İlkokullarda test, deneme sınavı vb. yapılmayacak.
6. Yönetici değerlendirme kriteri değişecek.
7. Ortak yazılı üzerinde çalışma var.
8. Alan değişikliği kılavuzu kpss ye göre olacak.
9. Yönetici atama takvimi önümüzdeki yıl yaz ayında bitecek.
10. Yönetici atama yönetmeliği değişecek.

Daha sonra tek tek söz alarak duygu düşünce ve beklentilerini dile getiren öğretmenler ise derslere cep telefonlarının alınmaması, devamsızlık ve sınıf tekrarı gibi konular başta olmak üzere 2023-2024 eğitim öğretim yılına ilişkin genelgedeki kararları memnuniyetle karşıladıklarını ifade ettiler.

Son olarak depremden ağır etkilenen illerdeki öğretmenlere tanınan "iller arası mazerete bağlı yer değiştirme hakkı"nın da yine bu buluşmaların sonucunda tanındığını kaydeden Tekin, Bakanlık olarak tüm imkânlarıyla öğretmenlerin yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri