YUSUF TEKİN
Giriş Tarihi : 12-06-2023 11:04

Yusuf Tekin: Her ay öğretmenlerle buluşma günü yapalım istiyorum

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ''Her ayın ilk cumartesi veya pazar gününü öğretmenlerle buluşma günü yapmak istediklerini dile getirerek, Bakanlık konferans salonunda vakti olan öğretmenlerle sohbet edip değerlendirme yapmak istediklerini'' kaydetti.

Yusuf Tekin: Her ay öğretmenlerle buluşma günü yapalım istiyorum

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ankara Güzel Sanatlar Lisesi ziyaretinde bayrak törenine katıldıktan sonra öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya geldi.
 
Her imkan bulduklarında öğretmenlerle fikir alışverişi yapmak için istişare mekanizmasını sürekli açık tutacaklarını belirten Tekin,Yaptığımız her işi istişareyle, ilgili arkadaşlarla konuşarak çözmeye çalışıyoruz. Birlikte hareket etmedikten sonra bir sonuç elde edemeyeceğimize inanıyorum. Bu öğretmenlerle istişarelerimizi kurumsal hâle getireceğiz inşallah...

Her ayın ilk cumartesi veya pazar gününü öğretmenlerle buluşma günü yapmak istediklerini dile getiren Tekin, Bakanlık konferans salonunda vakti olan öğretmenlerle sohbet edip değerlendirme yapmak istediklerini kaydetti.
 
Öğretmenler gününü sadece bir gün olmaktan çıkarmak istediklerini ifade eden Bakan Yusuf Tekin, "Bundan sonra bütün işlerimizi öğretmen arkadaşlarımızla yürüteceğiz, öğretmen arkadaşlarımızla gerçekten çok daha yakın çalışacağız. Ben bunu çok istiyorum. Bu tür faaliyetler bizi zenginleştirecek, daha doğru ve daha güzel şeyler yapmamızı sağlayacak. O yüzden öğretmen arkadaşlarla istişareye, beraber yol yürümeye devam edeceğiz. Şimdi eğer bir hayaliniz varsa, Türkiye Yüzyılı'nı inşa edecekseniz, bunu ancak gelecek kuşakları bu bilinçle, bu şuurla, bu hayale sahip çıkacak şekilde eğiterek yürütebilirsiniz. Onu da hep beraber yapacağız inşallah..." değerlendirmesinde bulundu.
 
Öğretmenlerin görüş, öneri ve beklentilerini alan Bakan Yusuf Tekin, daha sonra okulda sınıf ziyaretleri gerçekleştirerek öğrencilerle sohbet etti. (MEB)

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri