SINAV
Giriş Tarihi : 27-03-2023 10:29

YKS geç başvuru: YKS geç başvuru sınav ücreti ne kadar, nasıl yapılır? 

Öğrencilerin eğitim hayatlarına devam edecekleri üniversiteyi belirleyeceği YKS için geç başvuru günü geldi. Sınavlara geç başvuru ücreti yüzde 50 artırımlı olarak yatırılıyor ancak YKS 2023 yılı kılavuzunda artırımlı başvuru ücreti bilgisi bulunmuyor, adayların her bir sınav için 115 lira yatırması gerekecek.

YKS geç başvuru: YKS geç başvuru sınav ücreti ne kadar, nasıl yapılır? 

Üniversite sınavına girmek isteyen öğrencilerin katılacağı YKS için son şans niteliği taşıyan geç başvuru işlemleri 27 Mart ile 3 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. ÖSYM AİS sistemi üzerinden yapılan YKS geç başvuru için anlaşmalı bankalara her bir sınav oturumu için 115 TL ücret yatırılması gerekiyor.

YKS GEÇ BAŞVURU NE ZAMAN?

YKS geç başvuru tarihi olarak 27 Mart-3 Nisan belirlendi. Geç başvuru kapsamında adaylar TYT/AYT/YDT Her Biri İçin 115 TL ücret ödeyecek.

YKS NE ZAMAN?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 17-18 Haziran 2023'te yapılacak.

YKS GEÇ BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Sınava başvurmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde, ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden erişebileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak.

Adaylar başvurularını, ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması'ndan yapabilecek.

YKS geç başvuru ekranı


 

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri