OKUL
Giriş Tarihi : 09-04-2022 12:05   Güncelleme : 09-04-2022 22:34

WhatsApp ve Bip ile Yönetilen Okul İflah Olmaz!

Eğitimciler okul idareleri tarafından kurulan ve öğretmenlere gece-gündüz, hafta içi-hafta sonu demeden, ilgili-ilgisiz sürekli emir ve talimat yağdırılan Whatsapp ve Bip gruplarından şikayetçi.

WhatsApp ve Bip ile Yönetilen Okul İflah Olmaz!

Eğitimciler okul idareleri tarafından kurulan ve öğretmenlere sürekli emir ve talimat yağdırılan Whatsap ve Bip gruplarından şikayetçi.

Okul idareleri tarafından oluşturulan Whatsap ve bip gruplarından öğretmenlere sürekli talimatlar gönderilmesi öğretmenleri bıktırdı.Öğretmenler artık ders işleyemediklerini bu grupları takip etmekten işlerini yapamadıklarını ifade ettiler.

Ayrıca öğretmenler yaptıkları paylaşımları gece veya haftasonu olduğuna dikkat edilmeksizin okul idareleri ve velilerden gelen bu mesajlardan mağdur olduklarını ifade ettiler.

Daha öncede gündeme gelen Whatsap ve bip gruplarından gelen talimatların resmiyeti olup olmadığı,bu gruplardan çıkan öğretmenlere ceza verilip verilemeyeceği,bu talimatları uygulamayan öğretmenlere ceza verilip verilemeyeceği soruşturmaların konusu olmuştu.

 

Konu hakkında sosyal medya sitesinden eğitimci yazar Muhammet Yılmaz  şu paylaşımı yaptı;

* WhatsApp'tan yönetilen okul iflah olmaz.
* WhatsApp'tan emir yağmuruna tutulan öğretmenlerin iş yapacak enerjisi kalmaz.
* WhatsApp gruplarında yapılan çekiştirmeler okul örgütünü çökertir.

Bu paylaşımda okulda ilerişim amacıyla WhatsApp kullanılmaması gerektiğine dair bir görüş değil, okulun WhatsApp'tan yönetilemeyeceğine ve yanlış kullanımına yönelik düşünce belirtiliyor. 

Egitimhaberci

İLGİLİ HABER:
Okul WhatsApp Grupları ile Öğretmenlere Talimat Verilebilir mi?

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri