TEKNOLOJİ - YAZILIM
Giriş Tarihi : 25-10-2022 12:02

WhatsApp 2 saat boyunca çöktü

Facebook, Instagram ve Messenger gibi platformları bünyesinde barındıran Meta’ya ait olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp bugün çöktü.

WhatsApp 2 saat boyunca çöktü

Türkiye saati ile 10.00 sularında WhatsApp çöktü. Bazı kullanıcılar mesajların iletilemediğini ve "tek tıkta" kaldığını söylerken, bazı kullanıcılar ise mesajların iletildiğini fakat cevap verilemediğini açıkladı. TSİ 11:50 sularında ise WhatsApp'a erişim tekrar sağlandı.

Sosyal medya kullanıcıları WhatsApp’ın çöktüğünü Twitter üzerinden paylaşırken, şirketten bir açıklama gelmedi. Kullanıcılar gönderilen mesajların iletilemediğini fakat buna rağmen bazı mesajların geldiğini açıkladı.

WhatsApp ile ilgili veriler son saatler içerisinde bir sorun olduğunu gözler önüne seriyor.

WhatsApp’ın masaüstü bilgisayarlarda da kullanılan WhatsApp Web özelliğine de erişilemediği belirtildi. Öte yandan Twitter üzerinde paylaşımda bulunan bazı kullanıcılar bu durumun diğer ülkelerde de meydana geldiğini belirtti.

WhatsApp’ta yaşanan sıkıntının İspanya, Hollanda ve Hindistan gibi farklı ülkelerde de meydana geldiği açıklandı. Geçmişte de çöken WhatsApp genelde birkaç saat içinde tekrar kullanıma hazır hale gelmişti.

META’DAN AÇIKLAMA GELDİ

WhatsApp’ın dünyanın farklı ülkelerinde çökmesinden sonra bir açıklama Meta’dan geldi. Meta’nın sözcüsü, “Şu an kullanıcıların mesaj göndermede yaşadığı sorunların farkındayız. Şu an WhatsApp’ı herkes için olabildiği kadar hızlıca çözmek ve sistemi geri getirmek üzere çalışıyoruz” dedi.

Sosyal medya kanallarının ve platformlarının çökmesine dair verileri toplayan Downdetector isimli platform, Hindistan, Birleşik Krallık ve Singapur’dan hata sinyalleri geldiğini aktardı.

WhatsApp’ta sabah saatlerinde başlayan teknik sıkıntı Türkiye saati ile 11:50 sularında çözüldü. Kullanıcılar WhatsApp’a tekrar giriş yaparak mesajlaşmaya başladı.

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri