SİYASET
Giriş Tarihi : 13-11-2022 02:40

ÖMK'da yürürlüğün durdurulması için AYM’ye ek dilekçe sunuldu 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili, Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, yürürlüğün durdurulması ve iptali talebinde AYM’ye ek dilekçe verdiklerini belirtti.

ÖMK'da yürürlüğün durdurulması için AYM’ye ek dilekçe sunuldu 

Millet İttifakı’nın eğitim politikalarından sorumlu temsilcileri ile eğitim sendikaları temsilcileri, Anayasa Mahkemesi gündemindeki Öğretmenlik Meslek Kanunu için bir araya geldi.  Ankara Gölbaşı'nda bir araya gelerek Anayasa Mahkemesi tarafından esastan görüşülen Öğretmenlik Meslek Kanunu ve 19 Kasım'da yapılacak Uzman Öğretmenlik Sınavı'na dair görüş alışverişinde bulundu.

İYİ Parti Eğitim Politikaları Başkanı Sevinç Atabay, Öğretmenlik Meslek Kanunu'na karşı çıkan eğitim emekçilerinin ilk günden beri tek bir talepleri olduğunu belirterek, “Öğretmenler bize onurlu bir yaşam sağlayacak özlük haklarımızı verin diyor. Bundan farklı bir talep yok” dedi. Atabay, öğretmenlerin iyi bir meslek içi eğitim olduğunda zaten koşa koşa gideceklerini vurguladı.

Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu da AYM'ye sundukları ek dilekçeye dair şu bilgileri verdi:

 “Dün itibariyle AYM'ye ek dilekçe verdik, bu istisnai bir durumdur, nasıl ki AYM'nin ilgilileri dinlemesi çok istisnai bir durumsa, bunu yeni bir olgu olarak kabul ettik. Biz de iptalini talep ettiğimiz maddelerden ayrı olarak özellikle yürürlüğün durdurulması kararının verilmesinin ne kadar meşru, haklı, gerekli bir istek olduğunu ve bunun ne denli ivedi bir karar süreci olması gerektiğini beyan eden bir ek başvuru ile AYM'nin bu süreci hızlandırmasının aciliyetini beyan ettik.”
 

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri