OKUL
Giriş Tarihi : 30-03-2023 16:17   Güncelleme : 30-03-2023 16:30

Okuldan uzaklaştırılan öğrenci dehşet saçtı: 1 ölü, çok sayıda yaralı var

Ankara'da, okuldan uzaklaştırılan lise öğrencisi 17 yaşındaki Y.B.B.'nin bıçaklı saldırısında, Kahramanmaraş'taki depremin ardından okumak için Ankara'ya gelen 17 yaşındaki lise öğrencisi Alperen Palta hayatını kaybederken, 5 öğrenci de yaralandı.

Okuldan uzaklaştırılan öğrenci dehşet saçtı: 1 ölü, çok sayıda yaralı var

Odatv'nin haberine göre, Saldırgan öğrenci Ankara'da üniversite eğitimi gören 22 yaşındaki Filistin vatandaşı Omar Aya'yı bıçakla çeşitli yerlerinden yaraladı.

 

5 LİSE ÖĞRENCİSİNİ DAHA BIÇAKLADI

Daha sonra uyuşturucu maddenin etkisiyle tamamen kontrolünü yitirdiği iddia edilen saldırgan, okul çevresindeki 11. sınıf öğrencileri 17 yaşındaki Alperen Palta, E.E, Y.B, 10. sınıf öğrencisi İ.C.A. ve 9. sınıf öğrencisi S.T.Y.'yi de çeşitli yerlerinden yaraladı.

 

ÖĞRETMENLER ETKİSİZ HALE GETİRDİ

Saldırgan öğrenci, öğretmen ve velilerce etkisiz hale getirilerek, olay yerine gelen polis ekiplerine teslim edildi.

 

ALPEREN HAYATINI KAYBETTİ

29 Mayıs Devlet Hastanesine kaldırılan öğrencilerden Alperen Palta hayatını kaybetti. Ankara Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan Y.B.B. ise çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

 

KAHRAMANMARAŞ'TAN GELMİŞTİ

Keçiören Adli Tıp Kumundaki otopsinin ardından cenazesi ailesine teslim edilen öğrenci Alperen Palta'nın depremzede olduğu, ailesiyle Kahramanmaraş'tan Ankara'ya gelerek öğrenimini burada sürdürdüğü öğrenildi.

Kaynak: Odatv4.com

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri