Çorum'da Gülabibey Mahallesi’ndeki Başöğretmen İmam Hatip Ortaokulunda fenalaşan öğrencisi Suad Daed S’yi ambulans çağırarak hastaneye gönderen okul müdürü Hacı Ömer Atılgan ve okul görevlisi Mehmet Öztürk, öğrencinin durumuyla ilgili bilgi verdiği velisi Saeed Daeh H. ve F.M. tarafından zincirlerle darp edildi.

cgtnturk.com yer alan habere göre, Kavga seslerini duyan diğer öğretmenlerin geldiğini gören şüpheliler okuldan kaçtı. İhbar üzerine okula polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Emniyet güçleri kaçan zanlıların yakalanması için çalışma başlattı.

Aldıkları darbelerle yaralanan müdür ve okul görevlisi, sağlık ekiplerince yapılan müdahalenin ardından Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Olay anı okuldaki güvenlik kamerasına yansıdı.

 

ACİLEN SINIR DIŞI EDİLMELERİNİ TALEP EDİYORUZ

Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı Levent Kuruoğlu açıklamasında; ''Bu saldırıyı gerçekleştirenler zaman kaybetmeden sınır dışı edilmelidir'' ifadelerini kullandı

Kuruoğlu, ''Çorum'da fenalaşan ortaokul öğrencisini ambulans çağırarak hastaneye gönderen okul müdürü, öğrencinin durumu ile ilgili bilgi verdiği yabancı uyruklu velisi ve bir yakını tarafından zincirlerle darp edildi. Okul müdürümüze ve öğretmenlerimize geçmiş olsun. Bu saldırıyı gerçekleştirenler zaman kaybetmeden sınır dışı edilmelidir.'' dedi.