ATAMA
Giriş Tarihi : 25-08-2023 10:48   Güncelleme : 25-08-2023 13:39

Öğretmenlerin 2. il içi ve iller arası tayin başvurusu başladı

Öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı il içi ve iller arası yer değiştirme kapsamında ikinci bir yer değiştirme hakkı daha tanınıyor. Öğretmen il içi ve iller arası tayin başvurusu mebbis.meb.gov.tr veya personel.meb.gov.tr adreslerinde, 25 Ağustos ve 28 Ağustos tarihleri arasında alınacak, atamalar ise 29 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek.

Öğretmenlerin 2. il içi ve iller arası tayin başvurusu başladı

Geçtiğimiz günlerde öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı il içi ve iller arası yer değiştirme kapsamında alınan başvuru sonuçları açıklandı. Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin öğretmenlere ikinci bir yer değiştirme hakkı daha tanıyacakları ikinci yer değiştirme takvimini açıklandı.

 

Başvuru ekranı MEBBİS üzerinden açıldı.

Başvurular 25-28 Ağustos tarihleri arasında alınacak, atamalar ise 29 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek. Başvuru ekranı MEBBİS üzerinden açıldı. Sadece branşınızda açık olan okulları tercih edebiliyorsunuz. Tercih sayfasında açık kadrosu olan okulların listesi çıkıyor.

Başvurular, “mebbis.meb.gov.tr” veya “personel.meb.gov.tr” adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formu doldurulmak suretiyle yapılacaktır.

2023 yılı için bir defaya mahsus olmak üzere uygulanacak ikinci yer değiştirme başvurusu “mebbis.meb.gov.tr” veya “personel.meb.gov.tr” adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formu doldurularak yapılacak.

İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME BAŞVURU ŞARTLARI

1. Adaylığı kaldırılmış olmak,

2. Sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmakta iken öğretmen kadrosuna atananlardan 31 Aralık 2023 tarihi itibarıyla sözleşmeli veya sözleşmeli ve kadrolu toplam 4 yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak,

3. İl içinde yer değiştirme talebinde bulunacaklar bakımından bulundukları eğitim kurumunda, iller arası yer değiştirme talebinde bulunacaklar bakımından bulundukları ilde 31 Aralık 2023 tarihi itibarıyla en az üç yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak şartları aranacaktır.

MAZERETE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME BAŞVURU ŞARTLARI

2023 Yaz Tatili Öğretmenlerin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu kapsamında birinci aşama başvurusu onaylanmış; ancak yer değiştirme işlemi gerçekleştirilememiş olmak şartı aranacaktır.

ATAMA TAKVİMİ

Başvurular

  • Başlangıç: 25 Ağustos 2023
  • Bitiş: 28 Ağustos 2023 (Saat 16.00)

Atamalar

  • 29 Ağustos 2023

İlişik Kesme

  • 31 Ağustos 2023 itibarıyla
Eğitim HaberleriEğitim Haberleri