SORU - CEVAP
Giriş Tarihi : 01-05-2022 23:07   Güncelleme : 04-05-2022 14:41

Öğretmenlere 5 ve 6 Mayıs'ta ek ders ücreti ödenecek mi?

 5 Mayıs Perşembe ve 6 Mayıs Cuma günü okulların açılmasıyla birlikte, öğretmenler ve öğrenciler bayram tatili sonrasında 2 günlük tekrar okullarına gidecekler. Ancak perşembe ve cuma günü okula gidecek öğretmenler, ek ders ücreti alamayacaklar. 

Öğretmenlere 5 ve 6 Mayıs'ta ek ders ücreti ödenecek mi?

2 Mayıs Pazartesi günü 2022 yılı Ramazan bayramının ilk günü olarak kutlanacak.

Bu sene Ramazan bayramı Pazartesi günü başlayıp, Çarşamba günü sona erecek. Bayramda 9 günlük tatil hayali kuranlar, maalesef umdukları hayale kavuşamayacak ve bayram sadece 3 günle sınırlı kalacak.

Özellikle 9 günlük tatil planı yapan öğretmen ve öğrencileri, tekrar 2 günlük bir okul maratonu bekliyor. 

5 Mayıs Perşembe ve 6 Mayıs Cuma günü okulların açılmasıyla birlikte, öğretmenler ve öğrenciler bayram tatili sonrasında 2 günlük tekrar okullarına gidecekler.

 Ancak perşembe ve cuma günü okula gidecek öğretmenler, ek ders ücreti alamayacaklar. 

Perşembe 6 cuma 7 saat dersi olan biri 10 saati geçtiği için 1 saat planlama + 2 saat de kulüp ve sınıf rehberliği toplamda 3 saat ek ders alabilecekler.

Bayram tatilinde ek ders ücreti ödenmediği için geriye kalan 2 günlük çalışmada haftalık 15 saat maaş karşılığına denk geldiği için, ek ders ödenmiyor.

Branşta haftalık 15, sınıf öğretmenleri ise 18 saat maaş karşılığı çalışılması gerekiyor. Sonrasında ise ek ders kazanılıyor. 

Kaynak: ogretmensitemiz.com
 

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri