ÖĞRETMEN
Giriş Tarihi : 14-03-2023 00:37   Güncelleme : 14-03-2023 00:49

Öğretmenler Meclis'te öğretmen kökenli milletvekilleri istiyor

Türkiye’nin en büyük meslek grubu olan öğretmenler Meclis'te haklarını gözetecek öğretmen kökenli milletvekilleri istiyor

Öğretmenler Meclis'te öğretmen kökenli milletvekilleri istiyor

Öğretmenler Eğitimin Her Kademesinde Bulunmuş Kendilerini Anlayan Meclis'te Haklarını Gözetecek Öğretmen Kökenli Milletvekilleri İstiyor

- Öğretmenler, sayısı 1 milyonun üzerindeki en büyük meslek grubudur. Bu bakımdan ülke nüfusunun yarıdan fazlasını doğrudan etkileme gücüne sahiptir.

- Yüce Türkiye Büyük Millet Meclisinde daha fazla temsil edilmek isteyen öğretmen camiası, parti gözetmeksizin,  sahada öğretmenlik/idarecilik yapmış, öğretmenler odasının havasını teneffüs etmiş, kısacası eğitim her kademesinde görev alarak eğitimin tüm problemlerini bilen ve öğretmenlerin taleplerine hakim milletvekili istiyor.

- Öğretmenler mecliste seslerinin çıkmasını,sorunlarının yüce mecliste görüşülüp olumlu bir şekilde karara bağlanmasını istiyor.

Öğretmenler, kişisel çıkar ve siyasi hesaplar peşinde olmayan Ülkemiz'in kurucusu ve kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde yürüyecek aday gösterilen öğretmenlere oy kullanarak destek olmalıdır.

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri