SİYASET
Giriş Tarihi : 15-11-2022 23:41   Güncelleme : 16-11-2022 00:01

Öğretmenin uzattığı çiçeği almayan Bakan Özer’e tepki

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Hatay'da kendisine atama talebinde bulunan ve ''Adil bir kontenjan dağılımı istiyoruz'' diyerek çiçek uzatan genç öğretmeni görmezden gelmesi, çiçek uzatıldığı sırada kulağını kaşıması, ardından çiçeği almayarak bölgeden uzaklaşması tepki topladı.

Öğretmenin uzattığı çiçeği almayan Bakan Özer’e tepki

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bir dizi ziyaret ve temel atma töreni için Hatay’a geldi. İl merkezindeki ziyaretler ve eğitim değerlendirme toplantısının ardından Kırıkhan’da yapılan fen lisesinin temel atma törenine katılan Bakan Özer, program kapsamında İskenderun’da İl Milli Eğitim, İlçe Müdürleri ve Resmi Okul Müdürleri ile birlikte 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirme Toplantısı’nı gerçekleştirdi.

Bakan Özer’in şehir ziyareti sırasında “Cumhuriyet’in 100. yılında 100 bin öğretmen talebini” bir buket çiçekle ileten ve “Adil bir kontenjan dağılımı istiyoruz” diyen genç öğretmenin uzattığı çiçeği kabul etmediği anlar görüntülere yansıdı.

Bakan Özer’in, kendisine çiçek uzatıldığı sırada kulağını kaşıdığı, ardından çiçeği almayarak bölgeden uzaklaştığı görülüyor.

Öğretmenin Bakan Özer’e vermek istediği çiçeği ise Özer değil, yanında bulunanlardan birisi aldı.

 

Özer’in öğretmene karşı sergilediği tutum sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Gelen bazı tepkiler şu şekilde:

Kaynak: Yenicaggazetesi.com.tr 

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri